Viiekuune beebi hukkus Alicante lennujaama pagasilindil

Viiekuune beebi hukkusHispaanias Alicante lennujaamas leidis kolmapäeva hilisõhtul aset kohutav õnnetus, kus pagasilindil hukkus hällisolev viiekuune beebi. Politseiuuring selgitab, kas tegemist oli traagilise õnnetusega või lihtsalt lapsevanema hoolimatusega.

Väikeste lastega juhtub sageli õnnetusi, kuid enamjaolt on need õnneliku lõpuga. Hispaanias Alicante-Elche lennujaamas juhtus aga traagiline õnnetus viiekuuse poisslapsega.

Kolmapäeva õhtul saabus Ameerika kodakondsusega naine koos enda kahe lapsega EasyJeti lennult Gatwickist Alicante-Elche lennujaama, et veeta puhkus Hispaania idarannikul. Naise abikaasa pidi perekonna lennujaamas vastu võtma, kuna viibis juba varasemalt Hispaanias. Lend saabus umbes kella 23 paiku ning perekond suundus lennukilt otse pagasit vastu võtma. Naine pani enda noorema, kõigest viiekuuse lapse hälli, mille asetas liikumatule ja tühjale erimõõtmelise pagasi jaoks mõeldud lindile. Tavaliselt kasutatakse suuremat linti muusikariistade, jalgrataste, suurte spordivahendite jms vastuvõtmiseks ja kättesaamiseks. Pagasilint hakkas aga liikuma ja hällis olev laps suundus drop off’i poole. Häll takerdus rullikute vahele ning purunes, vigastades surmavalt ka väikelast.

Kiirabi saabus õnnetuspaigale küll ülikiiresti, kuid kahjuks polnud enam midagi teha ning lennujaamas kohapeal resideeriv arst pidi beebi huku konstateerima. Paraku ei tohtinud kohalike seaduste kohaselt imiku laipa kohe sündmuskohalt minema viia, vaid tuli oodata kohtuniku saabumist. Surmale järgnev lahkamine leiab aset lähipäevil ning arvatavasti on juba reede õhtuks teada surma täpne põhjus.

Hetkel peatub pere Denias hotellis ning nende käsutuses on Punase Risti vabatahtlikud psühholoogilise abi osutamiseks. Samuti on igasuguse abiga lubanud aidata ka Ameerika Ühendriikide saatkond Hispaanias.

Kohaliku politsei Guardia Civili ülema sõnul on uurimine alles algusetapis ning hetkel on lisainformatsiooni saamiseks läbivaatusel kõik videolindistused pagasiruumist. Hetkeinformatsiooni põhjal saab järeldada, et tegemist oli õnnetusega. Tõenäoliseks peetakse asjaolu, et beebi ja hälli raskus võisid aktiveerida eripagasile mõeldud lindi. Pole veel teada, kas tegemist oli automaatikal töötava süsteemiga, mis sellisel juhul hakkas liikuma raskuse mõjul, või kas häll puutus kokku linti tööle paneva nupuga.

Pealtnägijate sõnul suundus ema pärast hälli asetamist lindile sealt eemale midagi muud otsima. Pole ka kindel, kas häll pisikese beebiga asetati seisvale või liikuvale pagasilindile. Hetkel pole välistatud ka kriminaalasja algatamine lapse ema suhtes.

Allikad: www.mirror.co.uk, www.dailymail.co.uk, www.nydailynews.com, www.cnn.com

Foto: www.mirror.co.uk/news/world-news/five-month-old-baby-killed-freak-baggage-2285683

Be the first to comment

Leave a Reply