USAs suri 13-aastane poiss sipelgahammustuse tagajärjel

USAs suri 13-aastane poissUSAs Texase osariigis leidis aset traagiline juhtum, kus noor lootustandev 13-aastane Ameerika jalgpallur suri treeningul kooli mänguväljakul tulisipelga hammustuse tagajärjel.

Viimasel ajal on olnud päris palju uudiseid selle kohta, kuidas mõni noor andekas sportlane sureb suure koormuse tagajärjel. Nüüdseks on sellele rohkem tähelepanu pöörama hakatud, kuid paraku juhtub spordiväljakul ikkagi õnnetusi. USAs Texase osariigis asuvas Haasi Keskkoolis suri eelmisel kolmapäeval Ameerika jalgpalli noorterühma treeningul 13-aastane Cameron Espinoza.

Nimelt olevat Cameron treeningmängu käigus pidevalt tähelepanu pööranud mänguväljakul esinevale probleemile sipelgatega. Seda probleemi olevat varem täheldanud ka mitmed lapsevanemad, kes soovitasid koolil mänguväljakut uuendada, teha sipelgatõrje ning paigaldada uus kate.

Eelmisel kolmapäeval ründasid mänguväljakul poissi tulisipelgad, keda peetakse väga agressiivseks putukaliigiks. Poiss oli putukahammustustele allergiline, mis viiski traagilise juhuseni. Kahel korral enne kiirabibrigaadi saabumist kaotas noor Cameron teadvuse. Nooruk toimetati lähedalolevasse haiglasse, kus tema seisund muutus järgmiste päevade jooksul kriitiliseks ning poiss suri.

Lahangu tulemusel leiti kümnekonna sipelga hammustuse jäljed. „Mitte keegi kooli personalist ei osanud mingisuguseidki esmaabivõtteid,” ütles poisi ema Josephine Limon ning lisas: „Oleks keegi neist suutnud teda abistada, oleks Cameron veel elus. Ta lootis suureks saades meditsiini õppima minna ning mängida Ameerika jalgpalli keskväljal number 66 all.”

Hetkel valitseb koolis lein ja kõik spordiüritused on ära jäetud. Kooli direktor on andnud korralduse mänguväljakud korda teha, et enam sarnaseid õnnetusi aset ei leiaks. Paraku pööratakse nendele asjadele tähelepanu alati pärast traagilise sündmuse juhtumist.

Mänguväljaku ülevaatusel konstateeriti, et seal oli enam kui 20 sipelgaurgu ning eeskirjade kohaselt ei tohiks sellisel pinnal üldse mängida. Hetkel on spordiväljak kõigile suletud ning lähemas ümbruskonnas on antud korraldus teha kõikidele väljakutele sipelgatõrje.

Cameroni vanemad on otsustanud antud juhtumiga kohtusse minna ning nad on veendunud, et õigus jääb nende poolele. Paraku ütlevad Ameerika Allergia, Astma ja Immunoloogia Kolledži teadlased, et tegemist oli õnnetu juhuste kokkulangemisega. Tavaliselt elavad enamik inimesi sipelgahammustuse kergesti üle, kuid Cameron oli sipelgate suhtes allergiline. Seega ei pruugi kohus vanemate kaebust rahuldada.

Allikad: www.nydailynews.com, www.keyetv.com, www.topinfopost.com, www.usnews.nbcnews.com

Foto: www.kristv.com/news/haas-middle-school-mourns-death-of-student-bitten-by-ants/#!prettyPhoto/0

Be the first to comment

Leave a Reply