Isegi lehmad on SpaceX süstikust vaimustuses

Eelmisel kuul tutvustas Elon Muski juhitav kosmosetehnoloogiale pühenduv ettevõte SpaceX, kuidas Grasshopperi (eesti keeles rohutirts) nime kandev rakett sööstab 900 meetri kõrgusele, peatub seal mõneks sekundiks ning maandub tagasi samale kohale ja seda vaid 73 lühikese sekundi jooksul. Fantastilisest trikist ei piisanud aga selleks, et vaatajatel suu lahti jääks. Seekord on viga parandatud ja uhkele trikile on lisatud eksklusiivne faktor – lehmad.

Seekord näitab kaugemalt filmitud video märkimisväärselt paremini, millise tehnoloogia SpaceX välja on arendanud. Videost ei puudu ka huumorisoon ning täiendavalt on videosse lisatud raketi manöövrist hämmingus olevad lehmad.

Kuigi videos nähtu on esmakordne ning äärmiselt hämmastav, on taaskasutavate kosmosesüstikute suunas minna veel pikk tee. SpaceX loodab tänu käesoleva tehnoloogia kasutuselevõtule hõlbustada ja odavdada laadungi viimist rahvusvahelisse orbitaaljaama. Kui suudetakse leida moodus süstikute taaskasutamiseks, kukuksid kosmoselendude hinnad dramaatiliselt.

Allikas: The Verge

Be the first to comment

Leave a Reply