Jenkkivoodi ehk kontinentaalvoodi – kuidas valida?

Jenkkivoodi ehk kontinentaalvoodi

Unusta see, et sa pead veetma tunde, et valida endale sobilik madrats ja sellele ka sobiv voodiraam. Magamistoa kujundamises lööb laineid jenkkivoodi ehk kontinentaalvoodi. Jenkkivoodi, teisisõnu kontinentaalvoodi, on kaks ühes lahendus, mis sisaldab kokkusobivat madratsit ja voodiraami. Jenkkivoodi eripära tuleneb madratsi ülesehitusest – see koosneb 3 madratsist: 2 kušetist ja 1 vedrumadratsist. Kõik madratsid koosnevad omakorda 5- või 7-tsoonilisest pocket vedrusüsteemist, mis tagavad toeka ja kehasõbraliku asendi.

Kuidas aga valida õiget jenkkivoodit? Alljärgnevalt anname sulle neli põhilist näpunäidet, mida silmas pidada.

  1. Vedrusüsteem – lihtne reegel on, et mida mitmetsoonilisem on vedrusüsteem, seda toekam on ka madrats. Seega, katseta madratsi sobivust lähimas mööblisalongis, et valida endale õige tsoonilisusega jenkkivoodi. Ideaalse madratsi leidmiseks võta aega: proovi kõiki madratseid nendel lamades – niimoodi leiad enda kehale kõige sobivama madratsi.
  2. Voodi materjal – ära unusta uurida, millisest materjalist on voodi valmistatud. Oluline on, et see püsiks kvaliteetne pikka aega ja oleks võimalikult lihtsalt puhastatav.
  3. Madratsi materjal – voodid ja madratsid koguvad palju tolmuosakesi ja teisi mikroelemente, mis võivad tuua esile erinevaid nahaärritusi ja allergilisi reaktsioone. Vältimaks seda, vali materjal, mis on allergeenide vabad, nt HR porolooniga madratsid. NB! Jälgi ka toote märgiseid: Öko-Tex, Eesti Allergialiit märked jms tõendavad, et tegemist on tootega, mis on ökoloogiline ja allergeenide vabad. Madratsile lisaks arvesta ka seda, et valiksid sobiva voodipesu.
  4. Voodi suurus – kontinentaalvoodeid on müügil mitmes erinevas suuruses. Enne ostu sooritamist tutvu kindlasti erinevate voodi suurustega ja mõtle läbi, kuidas need sobivad sinu magamistuppa. Mööblipoed on tihtipeale suured ja avarad, mistõttu võivad kõik esemed tunduda mitmeid kordi väiksemana kui nad reaalselt on. Parimaks planeerimiseks mõõda välja orienteeruv magamistoa pind, mida võib kasutada voodi jaoks.

Pidades meeles eelnevaid soovitusi leiad lihtsalt endale sobiva jenkkivoodi. Voodi soetamine ei ole kerge ning ei pea ka olema, sest eelkõige investeerid hea voodi ostuga enda ja perekonna heaolusse. Leia aega, et uurida ja proovida erinevaid voodeid, madratseid. Investeeri kvaliteeti ja magusasse unne!