Ka kõrbes leidub hotelle, kus lõõgastuda

Ka kõrbes leidub hotelle, kus lõõgastudaPole just palju ettevõtjaid, kes sooviksid majutuskompleksi kõrbesse ehitada, kuid Hiinas just seda tehti. The Desert Lotuse nime kandev hotell asub Pekingist 800 km kaugusel läänes.

The Desert Lotus hotell asub rannajoonest ning suurimatest linnadest väga kaugel, kuid on lähedal maailma haruldasemaid mineraale kaevandavale linnale Baotoule. Sealsed kaevandused varustavad maailma suurel hulgal erinevate metallidega, mida kasutatakse alates televiisoritest kuni kallite safiirklaasideni iPhone’ides.

Hotelli ehitamisel ei kasutatud vundamendi jaoks tsementi. Lähtudes kohaliku kõrbemaastiku iseloomulikust omadusest pidevalt muutuda, ehitati hotell lamedale metallist alusele, mis on täidetud liivaga, et saavutada stabiilsus.

Maja energiahindu aitab all hoida purjeid meenutav katus, mis omakorda annab kogu kompleksile huvitava väljanägemise. Ei ole ime, kui hakkame selliseid „kõrbeparadiise” aina rohkem nägema, sest üha kasvav vajadus metallide järele paneb ettevõtjad mõtlema, kuidas sellest ka turisminduses kasu lõigata.

Vaata rohkem pilte kõrbehotellist siit.

Allikas: Gizmodo

Foto: http://img.gawkerassets.com/img/18xmk25klefqgjpg/ku-xlarge.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply