Zuckerbergi seinale häkkinud palestiinlane sai siiski kopsaka tasu

ZuckerbergTäna selgus, et palestiinlasest häkker Khalil Shreateh siiski saab rahalise preemia. Küll mitte Facebookilt endalt, vaid inimestelt üle maailma, kes kogusid raha annetusena interneti teel. Summa küündib 10 000 USA dollarini, mis on 20 korda suurem summa kui Facebooki enda autasu.

Esmaspäeval vahendas Vaba Meedia, kuidas palestiinlasest häkker – pärast olulise turvaaugu avastamist – ei saanud Facebookilt rahalist preemiat. Facebook jättis tubli häkkeri premeerimata seetõttu, et viimane oli turvameeskona tähelepanu saamiseks sisse häkkinud Facebooki looja Mark Zuckerbergi seinale. Samas kui ta ei oleks seda teinud, oleks tähtis turvaauk kahe silma vahele jäänud.

Turvateenuste osutamise uurimisega tegelev Marc Maiffret oli annetuse kogumise algataja ning põhjuseks võib lugeda Maiffret’ ja Shreatehi sarnast huvi. Nimelt oli Maiffret nooremas eas suur häkker. Kui ta oli 17-aastane, külastas FBI tema kodu ning uuris poisi tausta. Nagu ta ise ütles: „Ma olin kolm aastat järjest häkkinud nii valitsuse süsteeme kui ka suurte tehnoloogiafirmade teenuseid.” Nüüd, kus tema sekeldused on lõppenud, aitab Maiffret tehnoloogiafirmadel turvaauke eemaldada ning teenuste turvalisust parandada.

Kui Maiffret’ kõrvu jõudis uudis, et julget palestiinlast tema töö eest ei premeeritudki, otsustas ta ise aidata ning lõi internetileheküljel GoFundMe annetuse, mis sai küll palju vastukaja, kuid artikli avaldamise hetkeks oli kokku kogutud 8549 eurot. Tänu inimeste heasüdamlikkusele ei jäänud Khalili töö tasustamata ning see näitab taas kord seda, et visadus ning julge hing viivad tõesti tippu.

Allikad: The VergeTelegram

Foto: http://3b4efb995be6c5c64252-c03f075f8191fb4e60e74b907071aee8.r12.cf1.rackcdn.com/597230_1376942540.6806.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply