Kliimaseade vs konditsioneer – mis on nende vahe?

Kliimaseade

Mis on kliimaseade? Mis on konditsioneer? Kliimaseade vs konditsioneer – levinud küsimus, millega paljud on kokku puutunud, kui on soovinud soetada kütteseadet või konditsioneeri.
Mis on kahe mõiste vahe?

Kliimaseade on igasugune seade, mis on seotud siseruumi õhu kvaliteedi ja/või kütmisega. Tegemist on väga laia mõistega, mis koondab enda alla kõiksugused erinevad kliimaseadmed.

Paremaks arusaamiseks kasutame näiteid: kliimaseade on õhksoojuspump, maasoojuspump, ventilaator, puhur, õhukonditsioneer või mõni muu taoline seade, mis puhastab, värskendab, jahutab või kütab siseruumi.

Seega on konditsioneer kliimaseadme alaliik, mis on eelkõige mõeldud siseruumi õhu värskendamiseks, puhastamiseks ning jahutamiseks palaval ajal.

Kuidas konditsioneer töötab?

Konditsioneer on ideaalne kliimaseade tuppa, mis muutub suvisel või kevadisel ajal väga umbseks ja palavaks. Soovitatakse, et siseruumide temperatuur on aastaringselt ühtlane ja jääks umbes 21 kraadi ümber. Sellist temperatuuri võib olla keeruline väga kuumade ilmadega saavutada, mistõttu tulebki appi konditsioneer.

Konditsioneer hoiab sisetemperatuuri stabiilsena. Kaasaegsed mudelid võimaldavad ka õhuniiskuse vähendamist kui ka ebameeldivate lõhnade eemaldamist.

Konditsioneeri valides tuleb tähelepanu pöörata seadme tehnilistele näitajatele ning erinevatele funktsioonidele.

Konditsioneer töötab külmkapiga sarnaselt eemaldades soojuse ruumist. Samuti on konditsioneeridesse lisatud spetsiaalsed filtrid, mis puhastavad sinu kodus õhku ja vähendavad tolmuosakeste kontsentratsiooni õhus.

Konditsioneere on erinevat tüüpi: kõige levinumad on seina-, lae- ja põranda mudelid. Õiget liiki konditsioneer sinu kodu jaoks tagab hea sisekliima. Mobiilsust võimaldab portatiivne konditsioneer.

Kütmisel parema õhuniiskuse saavutamiseks kaalu ka õhuniisuti soetamist.

Kuidas töötab kliimaseade?

Kliimaseade tööpõhimõtet on keeruline lahti kirjutada, kuna seadmed töötavad erinevatel põhimõtetel. Õhksoojuspumba tööpõhimõte on väga sarnane konditsioneerile, sest tihtipeale on tegu ka seadmetega, mis mõlemat funktsiooni sisaldavad. Inverter-tüüpi seadmed on nö kaks ühes seadmed, mis täidavad konditsioneeri kui ka soojuspumba funktsioone: suvel jahutavad, talvel kütavad.