Küsimused, mida enne uue iPhone’i ostmist endalt küsida

Uus iPhonePole kahtlustki, et Apple’i uued iPhone’id on ahvatlevad, kuid leidub nii mõnigi põhjus seda mitte osta. Vasta alljärgnevatele küsimustele, enne kui uue iPhone’i hulluses poodi ruttad.

iPhone 5C on juba ettetellimisega saadaval ja nii 5C kui ka 5S mudelid jõuavad USAs poelettidele 20. septembril. Mõlemad telefonid toovad lauale mitmeti põnevad ja uued funktsioonid – 5C on saadaval käputäies värvitoonides ja 5S mudelite kollektsiooni lisati juurde šampanjatooni variant oluliselt parema protsessori ja kaameraga. Uus ja särav küll, kuid iPhone ei pruugi olla sobiv telefon kõigile. Siin on neli küsimust, mida endalt enne Apple’i pardale hüppamist küsida.

Kas uuendamine on mulle sobilik?

Teadupoolest on nutitelefonid küllaltki kallid. Kui sul ei ole teenusepakkujaga kehtivat lepingut, saad soovi korral osta uue iPhone 5S või 5C mudeli madalaima võimaliku müügihinnaga (hetkel vaid USAs ja uue lepingu sõlmimisel 199 USA dollarit 16GB 5S ja 99 USA dollarit 16GB 5C mudeli eest). Kui sul on kehtiv leping, mida ei saa uuendada, pead uue iPhone’i eest välja käima palju krõbedama summa – võimalik, et lausa täishinna. Igaühel meist on uute „mänguasjade” jaoks eelarve ning uue iPhone’i eest täishinna väljakäimine saab rahakotile olema küllaltki valus.

Mida uus iPhone mulle tegelikult annab?

See sõltub muidugi seadmest, millelt sa üle lähed. Kui kasutad vanemat iPhone’i (4 või 4S), siis leidub piisavalt põhjusi, et uuendusega kaasa minna. Kui sa oled iPhone 5 kasutaja, siis ei ole stiimul niivõrd suur. iPhone eelis on ka laiem Apple’i ökosüsteem, milles on hea kasuada ka MacBook’i või mõnda teist Apple seadet.

iPhone 4 ja 4S omavad väiksemat ekraani ja vanemat kaamerat (vastavalt 5 ja 8 megapikslit) ning ei toeta LTE 4G sagedust. Uued iPhone’id parandavad kõik kolm eelnimetatud funktsiooni. Kuna iPhone 5-e ekraan ja LTE 4G tugi on samasugune nagu uuel 5C ja 5S mudelil ning muutused riistvaras ei ole niivõrd märkimisväärsed, pole selline üleminek eriliselt mõttekas. Vahetada iPhone 4 aga uue mudeli vastu – selles peitub juba erinevus.

Kas ma saan uue iPhone’i funktsioonid enda vanale iPhone’ile?

Pole probleemi! Paljud uutesse iPhone’idesse lisatud funktsioonid on kättesaadavad operatsioonisüsteemist iOS 7. Nii iPhone 4-l kui ka 5-l on ligipääs uuele iOS 7-le ja kõikidele selle funktsioonidele. Uus operatsioonisüsteem toob endaga kaasa arvukaid funktsioone kasutamiseks nii uutel kui ka vanadel iOS seadmetel. Sul puuduvad lihtsalt uue riistvara eripärad nagu kaamera ja protsessor.

Kas ma saan iPhone’ile üle minna, kui tulen hoopis teiselt platvormilt?

Kui sa kasutad praegu BlackBerryt, Androidi- või Windowsi-põhist nutitelefoni, siis ära muretse. Kõikide nutitelefonide platvormide vahel leidub kompromiss, kuid Apple’i nn ökosüsteem on üks tugevamaid. Seal on sadu tuhandeid app’e, mis aitavad muretult enda vana seadme maha jätta, ja rohkem kolmandate osapoolte lisatarvikuid ja –mooduleid kui ühelgi teisel seadmel. Informatsiooni nagu kontaktid, meilid ja fotod saab lihtsalt ja ilma vaevata vanast telefonist uude iPhone’i üle kanda.

Uue iPhone’i ostmine on lihtsam ja odavam, kui oled juba pärit iPhone’i perekonnast ja omad eelnevat kogemust. Kui sul on aga tähtajaline leping, mida ei saa vastavalt lepingutingimustele üles öelda, ei ole üleminek niivõrd lihtne. Kui aga tahad lihtsalt uut iPhone’i ja oled kimpus vana telefoniga, proovi see maha müüa, et tasakaalustada uue seadme kulusid.

Be the first to comment

Leave a Reply