Lesbipaari pulmatordi tellimusest keeldunud pood pidi uksed sulgema

Lesbipaari pulmatortAbielupaarist pagaripoe omanikud Oregonis USAs olid sunnitud enda poe sulgema pärast seda, kui geiaktivist neid lakkamatult tülitasid, ahistasid ja lõpuks lepingulisest äritegevusest minema kihutasid, sest pood keeldus samasoolise paari pulmapeo jaoks tordi küpsetamisest.

Aaron ja Melissa Klein omavad ja on tegevad ettevõttes nimega Sweet Cakes by Melissa. Viimase paari kuu jooksul on nad pidanud silmitsi seisma tulise hukkamõistuga, halvakspanuga ja mõnel juhul isegi füüsiliste ohtudega geiaktivistide poolt. Samasooliste õiguste eest seisev rahvahulk mõistis hukka paari käesoleva aasta maikuu tellimusest keeldumise kahe naise puhul, kes tahtsid abielluda.

Perekond Klein viitas enda kristlikele uskumustele traditsioonilise abielu kohta, kui nad otsustasid mainitud tehingukaarikust maha jääda. Lesbipaar ei jätnud asja aga sinnapaika ja esitas Oregoni osariigile kaebuse, süüdistades poeomanikke diskrimineerimises.

Sellest ajast saati on paar saanud tigedaid telefonikõnesid ja e-kirju. Mõned ähvardused olid lausa šokeerivad. Üks kirjutaja soovis, et abielupaari lapsed haigestuksid mõnda kohutavasse haigusesse. Teine avaldas soovi, et pereisa tuleks maha lasta ja isegi vägistada. Veel üks inimene kirjutas: „Loodan, et sa lõpetad enda äritegevuse, sa kitsarinnaline inimene.” Kõigele lisaks olevat tülitatud ja ahistatud ka nende tarnijaid ja edasimüüjaid, mistõttu katkestati pagariäriga kõik sidemed.

Aaron ja Melissa Klein ütlevad, et nad sulgevad nüüd pagariäri uksed ja liiguvad enda äritegevusega koduseinte vahele. Paari sõnul kannatas nende äritegevus ootamatu aktivismi ja vastureaktsiooni tõttu majanduslikult väga tugevasti.

Allikas: Washington Times

Foto: http://wmevents.com/wp-content/uploads/2013/04/gay-wedding-cake.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply