Tüdrukute-trio: „Muusika annab eneseväljenduseks parema võimaluse kui rääkimine

Tüdrukute-trioSain võimaluse teha intervjuu kolme neiuga – Eleryn, Eva-Lotta ja Tuule –, kes kaverdasid Paloma Faithi lugu „Upside Down”. 

Sellest, mida neiud rääkisid, millised on nende tulevikuplaanid ning mida arvavad nad meediakärast selle kaveri ümber, saad lugeda alljärgnevast intervjuust.

Rääkige endast lugejatele – kes te olete, millega tegelete?

E: „Olen Eleryn ning hetkel õpin teist aastast Viljandi Gümnaasiumis. Kooli kõrvalt veedan suure osa ajast muusika ja tantsimisega tegeledes. Armastan reisimist ning kõike muud, mis on ekstreemne ja adrenaliini tekitav.”

T: „Olen Tuule ja õpin Viljandi Gümnaasiumis. Kuna mulle ei meeldi kaua aega sama asjaga tegeleda, on mul palju erinevaid huvisid, alustades kitarri mängimisest ning lõpetades kalapüügiga või hoopis kudumisega.”

E-L: „Minu nimi on Eva-Lotta ning alates sellest sügisest olen ma Tartu Ülikoolis esimese kursuse ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudeng. Lisaks sellele, et ma kannan värsket üliõpilasstaatust, armastan ma muidugi muusikat ning püüan võimalikult palju aega ka laulmise jaoks leida. Kui mul kooli ja muusika kõrvalt veel aega üle jääb, siis meeldib mulle erinevaid magusaid asju küpsetada ning seejärel pikki jooksuringe teha, et enda magusaarmastust natukenegi kontrolli all hoida.”

Mis teid laulmise juurde tõi ja kaua te sellega tegelenud olete? Mida tähendab muusika teie jaoks? 

E: „Laulnud olen ma vist kogu enda teadliku elu. Täpsemalt hakkasin muusikaga tegelema 9 aastat tagasi, kui alustasin Viljandi Muusikakoolis klaveriõpingutega. Muusika annab mulle enese väljendamiseks paremad võimalused kui lihtsalt rääkimine. Lisaks see, et ma saan seda teha väga erinevate ja ägedate kollektiividega, on lihtsalt suurepärane.”

T: „Mina otseselt laulmisega ei tegele. Mulle meeldib rohkem enda lõbuks duši all ooperit laulda või hoopis kitarri saatel rokkida.”

E-L: „Ma usun, et ma hakkasin enne laulma kui rääkima. Muusika on minu jaoks alati olnud üks loomulik ja asendamatu osa elust. Väga suur roll sellel, et ma laulmist ja muusikat armastan, on kindlasti ka Viljandi Muusikakoolil, sest seal ümbritsesid mind alati inimesed, kes tegid palju tööd ja nautisid seda. Kui nüüd mõelda, miks mina naudin muusikat ja laulmist, siis üks põhjus on võib-olla see, et lavalolek või lihtsalt laulmine annavad mulle tohutult hea enesetunde ning palju jõudu tegeleda asjadega, mis on kurnavad.”

Kas tulevikuplaanid seostuvad samuti laulmise/muusikaga või mitte?

E: „Hetkel ei oska seda kindlalt öelda. Üks variant on kindlasti muusika, aga eks mul ole veel kaks aastat aega mõelda.”

T: „Tulevikuplaanides pole ma veel täiesti kindel, kuid tean, et laulmisega need ilmselt ei seostu, kuna tunnen, et on asju, mille vastu tunnen suuremat huvi.”

E-L: „Kuigi ma ei õpi hetkel midagi muusikaga seonduvat, siis ei tähenda see kindlasti seda, et ma kavatsen muusikaga tegelemise lõpetada. Eks ole näha, mida tulevik toob.”

Tänaseks on Paloma Faithi loo Upside Down kaverit vaadatud juba üle 50 000 korra. Miks just see lugu? Kas lootsite, et saate sellise looga palju tuntust või tegite lihtsalt seda, mida süda ihkab?

„Meile meeldib laule salvestada ning Paloma Faithi „Upside Downi” kuulates tundsime, et see on kuidagi nii meielik. Me ei tegele laulmise ja salvestamisega sellepärast, et ,,kuulsaks” saada ning tähelepanu püüda. See, et seda videot nii palju vaadati ja sellest räägiti, tekitas meis endiski imestust.”

Kas ja kus on teid võimalik esinemas näha?

28. ja 29. septembril on meid võimalik kuulata Tartu Messikeskuses toimuval Motoshow’l.

Millised võimalused on teiega kontakteerumiseks?

Meil on enda blogi, mille aadress on teapartywithus.blogspot.com.

Vaata ja kuula tüdrukute tehtud kaverit siit!

Foto: http://f.pmo.ee/f/2013/09/03/2008090t139h7576.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply