Phoneblocks – telefon vastavalt enda soovile

PhoneblocksTõenäoliselt meeldiks suuremale osale inimestest vajalikke asju iseenda parema äranägemise järgi kokku panna, kui see oleks kiiresti teostatav ja ei nõuaks erilist pingutust. Miks ei võiks inimene endale kokku panna meelepärast nutitelefoni? Hollandi disainer Dave Hakkenil tuli idee luua Phoneblocks – telefon, mille kasutaja paneb ise vastavalt enda soovidele kokku.

Alles see oli, kui Apple esitles enda uut iPhone’i mudelit. Pingsalt oodatakse ka seda, millega tulevad välja teised ettevõtted. Nutitelefonid on kujunenud meie elu igapäevaseks osaks ilma milleta me enda elu ette ei kujuta. Kuid kas loodud telefonid ikka vastavad meie täpsetele vajadustele ja soovidele?

Hollandi disainer Dave Hakkenil tekkis suurepärane idee, mis on hetkel küll vaid kontseptsiooni näol. Tema idee on välja tulla telefoniga, mille kasutaja saaks ise kergesti vastavalt enda nägemusele kujundada. Projekt kannab nimetust Phoneblocks, kuid millega täpsemalt on tegemist?

Tegelikkuses seisneb asja mõte selles, et elektroonikavahendid, sh telefonid, vahetuvad tänapäeval väga kiiresti. Kuna telefonide mudelid vahetuvad niivõrd tihti, võiksid selle osad olla vahetatavad. Hakkeni idee kohaselt koosneks uus trendiloov telefon kolmest osast – keskel asetsevast nn emaplaadist, mille esiküljele kinnitatakse puutetundlik ekraan ja tagumisele küljele kõik vajalikud lisad. Telefoni saaks kokku panna justkui legoklotsidest. Nii Phoneblocksi ekraani kui ka lisatarvikute küljes on pisikesed täpikesed, mille abil nad emaplaadile kinnituvad. Kui kõik osad on koos, kruvitakse ümbritsev raam kokku. Seega kui inimene soovib telefoni kasutada vaid kõnede eesmärgil, on tal võimalik kinnitada tagaküljele suurem ja pikema vastupidavusega aku; kellel vaja aga telefonis kasutada kiiret internetti, võib kinnitada suurema ja võimsama protsessori. Lisaks on antud telefonikontseptsiooni eeliseks asjaolu, et kui tavatelefonil mõni osa katki läheb ja uus telefon osta tuleb, siis Phoneblocksi puhul tuleb välja vahetada vaid rikkisolev osa.

Esialgse nägemuse kohaselt võiksid varuosasid tootma hakata tootjad, et inimestel oleks võimalik valida soositud ja meelepäraste brändide vahel, tehes sellega Phoneblocksi ka palju isiklikumaks ja keskkonnasäästlikumaks. Idee on küll väga lahe, kuid Hakken ei ütle, kuidas see kõik teostuks. Mehe sõnul ongi tema näol tegemist rohkem ideelooja kui leiutajaga. Samas loodab ta 29. oktoobriks enda ideele internetis koguda ligi 50 000 poolehoidjat, et siis seda edasi levitama hakata. Igatahes on tegemist väga laheda nägemusega, isegi kui see veel ei teostu.

Allikad: www.technobuffalo.com, www.stuff.co.nz, www.youtube.com, www.phandroid.com

Foto: www.softtechinformed.blogspot.com/2013/09/phone-block-concept-for-your-dream.html

Be the first to comment

Leave a Reply