Road Shower ehk autodušš, mis värskendab pärast pikka sõitu või matka

Road ShowerKes ei tahaks end palaval päeval pärast mitmetunnist matka kerge dušiga värskendada? Ameeriklane Joel Cotton leiutas auto katusele kinnitatava Road Showeri ehk duši, mis on sinuga kogu aeg kaasas. Värskenda end, millal tahad!

Mitmetunnine autosõit või pikk matk väsitab tõenäoliselt iga inimese. Värskendust tahavad saada kõik vähemalt väikese joogi näol. Colorado päritolu Joel Cotton, olles isegi suur matkahuviline, tuli ideele lisada auto katusele surveballoon ja voolik, mida saab kasutada enda värskendamiseks dušina.

Road Shower on balloon, mis kinnitatakse auto katusele. See on valmistatud vastupidavast alumiiniumist ja mahutab ligi 19 liitrit vett. Seda saab kasutada nii Yakima, Thule kui ka mitmete teiste kandesüsteemidega. Kuna balloon on kaetud musta kattega, aitab see päikese käes vett soojendada. Seega peab vee kuumenemist ise jälgima, kuna tegemist on nii-öelda isesoojeneva süsteemiga ja palavamal päeval võib vee temperatuur mahutis päris kõrgele kerkida.

Paljud matkajad kasutavad enda pesemiseks nn veega täidetavaid kotte, kuid Cottoni sõnul pole need praktilised juba seetõttu, et need tuleb kuhugi riputada. Samuti pole nendes mõõdukat survet, mida inimene saaks vastavalt vajadusele reguleerida ning soovitava vee temperatuuri ei saa kontrollida. Road Showeriga saab seda kõike vähese vaevaga teha, piisab vaid sellest, kui kallata ballooni piisav kogus vett ning ühendada sellele voolik otsiku või aiapihustiga.
  Lisaks on balloonis olev vesi puhas ning seda võib isegi juua. Veel saab antud mahutis oleva veega puhastada nii määrdunud asju kui ka vajadusel autot pesta.

Kuigi tundub, et tegemist pole justkui väga vajaliku asjaga igaühele, on Road Showeri järele tekkinud nõudlus ning pärast esimest prototüüpi pidi Joel valmistama veel sadakond sarnast seadet. Nüüd plaanib mees leida investorid, et enda leiutisega laiemale turule tulla. Praegusel hetkel on antud toodet võimalik soetada 299.95 USA dollari eest, kuid suurema huvi puhul loodetakse hinda alandada ligi kolmandiku võrra.

Allikad: www.gizmag.com, www.roadshower.com, www.cracksandracks.com

Foto: www.tetongravity.com/forums/showthread.php/217853-Need-some-advice-on-a-homemade-solar-shower-for-the-top-of-my-van

Be the first to comment

Leave a Reply