Uued kahtlused printsess Diana hukkumise kohta

printsess DianaPrintsess Diana hukust on möödas juba pikk aeg, kuid õnnetusega seotud asjaolusid kerkib esile üha rohkem. Nüüd väidab üks endine eriteenistuslane, et Scotland Yardil on uut informatsiooni Briti eriteenistuse osalemise kohta antud õnnetuses.

Viimasel ajal on avalikkuse ette tulnud mitmed inimesed, kes väidavad, et Walesi printsess Diana hukkumine Pariisi Pont de l’Alma silla tunnelis ei olnud juhuslik. Vandenõuteooriaid on mitmesuguseid ja üht õiget joont neist leida on raske. Esile on kerkinud palju erinevaid küsimusi, millele ühest vastust leida on keeruline.

Augustis ilmusid Briti meedias jutud kuuldusest, et Scotland Yard olevat saanud teavet SASi (Special Air Service) seotusest printsess Diana hukuga. 
Seda olevat tunnistanud üks SAS-sõdur enda elukaaslasele, kes omakorda saatis kirja Briti valitsusele. Viimane selle põhjal uurimist ei algatanud. Kirjade saatmise põhjuseks oli naise kartus, et nii tema mehe kui ka kõikide perekonnaliikmete elud on antud teabe tõttu suures ohus.

Ametliku versiooni järgi oli Dianat ja tema armastatut, Dodi al-Fayedi vedanud autojuht purjus. Paraku pole ametlikku tõendavat dokumenti selle kohta avaldatud ning ka Dodi Al-Fayedi isa ei ole enda sõnade kohaselt seda kunagi näinud.

SAS-sõdur väidab, et tunnelis olevat hoopiski olnud eriteenistuslased, kes valgusvihkudega autojuhi pimestamisega liiklusõnnetuse tekitasid. Pont de l’Alma sillal – nagu teistelgi Pariisi sildadel – olid turvakaamerad, kuid õnnetuse hetkel ei töötanud just otse õnnetuspaigale suunatud kaamera. Lisaks olevat SAS-sõdur maininud, et auto, millega paar tol õhtul sõitis, kuulus Ritz hotellile ning tegemist olevat mitu nädalat enne õnnetust varastatud autoga. Avariijärgsel ülevaatusel täheldati aga mitmete väikeste, kuid oluliste osade puudumist ning on oletatud, et just need põhjustasid auto juhitavuse kadumise.

Väidetavalt jälgiti Dianat enne õnnetust väga põhjalikult – tema kõnesid kuulati pealt, pingsalt jälgiti tema kirjavahetusi, positsioneeriti tema isiklikku mobiiltelefoni jne. Printsess Diana olevat isegi enda ülemteenrile, kellega tal olid väga sõbralikud suhted, järgmist kirjutanud: „Ma istun siin enda laua taga, igatsedes, et keegi mind kallistaks ja julgustaks mind olema tugev ja hoidma pead püsti. See konkreetne ajajärk minu elus on kõige ohtlikum – minu abikaasa plaanib „õnnetust” minu autoga, pidurisüsteemi riket ja tõsist peavigastust, et rajada teed abiellumiseks Tiggyga.” Seega andis printsess Diana justkui vihje, et kuningakoja inimesed võivad planeerida midagi traagilist. Paraku ei ole antud juhtum otseselt mingit tõestust leidnud ja on oletatud, et kirja näol on tegemist võltsinguga.

Antud väiteid ei saa kuidagi tõestada, kuid ka mitte ümber lükata. Paraku on vandenõuteooriad selle õnnetuse juures mängimas üha suuremat rolli ning mitmed uued asjaolud kerkivad esile veel ka aastaid pärast õnnetust.

Allikad: www.express.co.uk,  www.dailymail.co.uk, www.topinfopost.com, www.heraldsun.com.au

Foto: www.princessdiana.wordpress.com

Be the first to comment

Leave a Reply