Laevahukust pääsenud mees veetis merepõhjas kolm ööpäeva

Laevahukust pääsenud meesLaevahukust pääsemist võib justkui teiseks sünnipäevaks pidada. Nigeeria ranniku lähedal uppunud väikese laeva pardal olnud 12 meeskonnaliikmest pääses eluga vaid üks. Täieliku pääsemiseni pidi mees vee all veetma aga üle 60 tunni.

29-aastane Harrison Okene võib ennast õnnesärgis sündinuks pidada, sest pääses uskumatust õnnetusest hoolimata eluga. Kohalikule naftakompaniile kuulunud Jascon 4 pööras end merel ümber ja uppus. Kogu meeskonna haaras endaga vee alla uppuvast laevast tekkinud surve. 12 pardal olnud meeskonnaliikmest oli Harrison ainus, kes eluga pääses.

Okene kirjeldab: „Kolm meeskonnakaaslast olid minu ees ning ühtäkki paiskus vesi näkku! See oli kohutav! Ma nägin korra veel esimest ja teist, kolmanda oli surve juba minema uhtunud. Ma sain aru, et need mehed on surnud.”

Mõistes, et ta on veel elus, hakkas mees seintest plaate lahti kangutama, et pinnal püsida. Laeva vööriosas, kuhu mees lõksu jäi, oli tekkinud õhuruum, kus vesi Harrisonil rinnuni ulatus. Kuna vesi polnud joodav, hoidis mees endal hinge sees ruumis leidunud Coca-Colaga.

„Ma ei näinud neil päevadel vee all midagi, kõik minu ümber oli pime! Kuid ma tundsin ja isegi haistsin, et minu meeskonnakaaslaste laibad ujusid minu ümber. Ma kuulsin, kuidas kalad laipadest tükke hammustasid. See oli kohutav!” meenutas Harrison.

Päästetöid läbi viinud tuukrite ülesanne oli pinnale tuua kõikide hukkunute kehad. Kuna tegemist oli aga sügavsukeldumisega, siis raskendas see asjaolusid. Ühel sukeldujal õnnestus laeva uurides sattuda ka ruumi, kuhu Harrison Okene lõksu oli jäänud. Tuukri sõnul oli mees paanikas ning enam kui 60 vees veedetud tundi jätsid mehele nii füüsilised kui ka psühholoogilised jäljed, ent ajapikku on kõrvalnähud taanduma hakanud.

Okene tänab pääsemise eest jumalat, kuid mainib, et juhtunu kummitab teda siiamaani. „Vahel, kui magama suundun, meenub jälle see traagiline hetk. Näen uppumisest õudusunenägusid,” lõpetab mees jutu.

Allikad: www.bbc.co.uk, www.huffingtonpost.com, www.slate.com

Foto: www.theblaze.com/wp-content/uploads/2013/12/harrison-okene-rescue_1-620×326.jpeg

Be the first to comment

Leave a Reply