Siberi lasteaed karastab lapsi tervise nimel

Siberi lasteaedVenemaal Krasnojarskis tegutseb lasteaed, mis alustab laste karastamist juba varajases eas, et viimastel oleks tugev immuunsüsteem. Väidetavalt on sealt pärit ka mitmed praegused vene olümpiavõitjad ja -sportlased.

Tavaliselt viiakse laps enne vanemate tööleminekut lasteaeda ja jäetakse sinna terveks päevaks kasvatajate hoolde. Lapse päev on täis mängimist ja mingil määral ka fokuseeritud tegevust. Sellist kasvatust, mida viiakse läbi aga ühes Siberi lasteaias, paljud tõenäoliselt ette ei kujutaks.

Nimelt kuulub talvisel ajal Krasnojarski 317. lasteaia hommikusse päevakavasse laste karastamine pakase käes. Kui temperatuur on küündinud -15 kraadini, saadetakse lapsed paljajalu aluspesus õue koos ämbri külma veega ning lastakse see endale üle keha kallata. Sellist ekstreemset lähenemist kasutatakse laste immuunsüsteemi tugevdamiseks.

Algselt ei tehtud sellest väljagi, kuid nüüd on meediasse lekkinud fotod ja videod ning kasvatajad koos juhtkonnaga on sattunud tulise kriitikatulva alla. Kasvataja Margarita Filimonova sõnab: „See harjutus on täiesti ohutu! Me treenime enda lapsi siin kolm aastat, et nad oleksid piisavalt karastunud. Samal ajal jälgime, et nad oleksid läbinud kõik vajalikud meditsiinilised testid ning alles siis laseme neil antud protseduuri külmas läbi viia.”

Kuidas siis hommikune karastamine toimub? Kõik algab hommikul kell 7:30, kui lapsed suunatakse peaaegu alasti koos ämbritega õue. Külm vesi kallatakse endale kaela ja mõne hetke pärast minnakse sauna, et ennast soojendada. Kohe, kui ollakse üles soojenenud, minnakse taas kord õue karastuma.

Väidetavalt hoiab selline meetod lapsi tervetena ning haigeid pidavat selles lasteaias olema vähe. Lisaks kinnitatakse, et just sellest lasteaiast on läbi käinud ka mitmed praegused vene olümpiavõitjad ja -sportlased. Paraku mitte kõik vanemad ei lase enda lastel antud harjutusest osa võtta, kuid 70% lastest pidavat see meeldima ning kasvatajate sõnul tahavad nad ise sellest osa saada. Üks lapsevanematest kinnitas, et tema tütar pole viimase kahe aasta jooksul kordagi haige olnud, kuigi enne haigestus tavaliselt mitmel korral aastal.

Vaata videot karastuvatest lasteaialastest siit.

Allikad: www.smartnews.ru, www.youtube.com, www.news.wikinut.com

Foto: www.static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2013/2/5/1360059356006/615799a4-fa10-4729-9ca1-ea23f3ab4d15-620.jpeg

Be the first to comment

Leave a Reply