Lastetoa sisustus – kuidas Montessori sisustamine aitab teil luua oma lapsele parema toa

Rume

Hea lastetoa sisustus ideed keerlevad tavaliselt iseseisvuse, kasutamise lihtsuse ja mugavuse edendamise ümber. Lastetoa sisustamine on väga oluline, et luua oma lapsele positiivne kasvu- ja arengukeskkond.

Perekodu kujundamise üks olulisemaid osi on kindlasti tagada, et lastetoa sisu oleks võimalikult hea ja arvestaks teie lapse kõiki vajadusi. Kuigi turul on saadaval palju mööbliesemeid, mis väidavad, et need on parim lahendus, ei ole lastesisu ühesugune ja see tuleks kujundada individuaalselt. Kuid millised on parimad põhimõtted, mida järgida? Ühed parimad lastetoa sisustus ideed on Montessori mööbliga kujundatud ruumid. Lastetoa disain on mitmekihiline teema ja seda tuleks tõsiselt võtta.

Mis on Montessori mööbel?

Kuigi olete võib-olla seda terminit varem kuulnud, ei kirjelda see ühtki mööblitükki, vaid pigem põhiprintsiipe, mis aitavad teie lapsel iseseisvalt mõelda, rohkem teha ja uurida. 

Üldiselt on Montessori mööbel loodud nii, et seda oleks teie lapsele lihtne kasutada – see võib sageli tähendada avatud riiulite olemasolu ja turskete uste väljajätmist. Näiteks kasutades minimalistlikke kappe, mis täiendavad kenasti mis tahes muud mööblit nende kodus. Lisaks, kuigi see pole nii lihtne, soodustab igasugune hea mööbel teie lapse uurimistööd – see võib hõlmata beebirullide, polsterdatud servade ja suure pehme vaiba kasutamist, et teie laps ei saaks viga, nii et hea lastetoa sisustus peaks olema üks sinu prioriteete.

Milline Montessori mööbel sobib lastetoa disainiga?

  • Voodi

Hästi magamine on kõige tähtsam, olenemata sellest, kas olete laps või täiskasvanu. Seega on ruumi kujundamine hästi valitud Montessori voodi ümber suurepärane valik. Kui tavapärased lastevoodid on mõeldud lapse lahkumise takistamiseks, siis hea alternatiiv asub põrandale lähemal, et teie laps saaks ilma täiendava abita ise lahkuda. See võib olla palju parem valik kui kõrge kaitsepiirdega võrevoodi või mõni muu populaarne (valesti) valik. Lastetoa sisustamine peaks olema ühtaegu mugav ja kasulik – lastetoa disain peaks olema prioriteet.

  • Peegel

Uurimine, otsuste tegemine ja sõltumatus on Montessori mööbli põhiväärtused ning mis aitab paremini luua sügavamat ühendust iseendaga kui hea peegel? Kuigi võib olla lihtne keskenduda kõige tavapärasematele võimalustele, võib lastetoa sisustuse jaoks olla hea valik näiteks akrüülpeegli valimine. Neil on purunemiskindel raam, mis aitab luua ohuvaba keskkonna, jättes samal ajal teie lapsele võimalikult palju vabadust uurida. Hea lastetoa sisustus ideed tugineda just sellele. Lastetoa sisustamine peaks peegeldama omadusi, mida soovite oma lapses kasvatada.

  • Ladustamine

Ruumi korraldamine teie lapse toas on väga oluline – see mitte ainult ei aita vältida segadust, vaid loob ka mõnusa mugavustunde. Kui aga rääkida lastetoa sisustamisest, siis paljud turul saadaolevad salvestusvõimalused pole lihtsalt piisavalt head. Tavaliselt on neil rasked uksed, ebamugavad lukud või need on lihtsalt liiga suured, et laps saaks seda mugavalt kasutada. Lastetoa sisustamine peaks arvestama teie isiklikke vajadusi, sealhulgas teie ruumi suurust.

Suurepärane alternatiiv sellele on avatud riiuliga hoiuruum. Need aitavad teil luua soovitud minimalistliku keskkonna, ohverdamata seejuures kasulikkust – hea lastetoa disaini saab väga lihtsalt, kui tead, mida otsida. Lastetoa sisustus on ülioluline, et teie laps tunneks end koduselt.

Kokkuvõtteks võib öelda, et valikuvõimalusi on teile palju, kuid peamine, mida peate meeles pidama, on hankida mööbel, mis täiustab teie lapse elukeskkonda ning lastetoa sisustus, mis julgustab avastamist ja vaba mõtlemist. Lastetoa sisustus ideed peaks päeva lõpuks andma sulle vaid plaani, kuid sinu jaoks on oluline mõista lapse kõiki vajadusi. Hea lastetoa disain on see, mis eristab tavalist tuba suurepärasest.