Montessori mänguasjad – suurepärane valik montessori mänguasju Rume e-poes

montessoir mänguasjad

Kuidas Montessori mänguasjad ja Montessori mööbel aitavad lapsel julgustavas ja turvalises keskkonnas kasvada, areneda ja edu saavutada?

Mõne jaoks võib Maria Montessori nimi olla uus, kuid tema õpetused ja ideed on leidnud tee peavoolu ning mõjutanud haridussfääri kindlasti rohkem kui miski varem. On tõenäoline, et kui see nimi kõlab sinu jaoks uuena, on Montessori meetodi kontseptsioon siiski tuttav – idee, et montessori vahendid (sh Montessori mööbel ja Montessori arendavad mänguasjad) peaksid edendama sinu lapse iseseisvat õppimist. Keskendudes tugevalt iseõppimisele, uurimisele ja proovimisele. Sellises keskkonnas muutuvad montessori mänguasjad üha olulisemaks arendusvahendiks, mistõttu on nende õige valimine Rume e-poest olulisem kui kunagi varem.

 • Aga mis on montessori mänguasjad?

Mäng on suurepärane viis, kuidas rakendada Montessori meetodit. Kuidas aga erinevaid mänguasju selleks kasutada?

 • Montessori mänguasjad on valmistatud looduslikest materjalidest, nagu puit, puuvill, metall ja isegi kivid. Need mänguasjad on ohutumad ka väiksematele lastele, kes oma mänguasju suurema tõenäosusega “maitsevad”.
 • Mänguasi ei saa ise liikuda ega helisid tekitada; seda peab väikelaps käsitsi juhtima. Näiteks uusima valjuhäälse robotmänguasja asemel võiks eelistada head interaktiivset raamatut või taktiilset mänguasja.
 • See põhineb reaalsusel. Montessori sõnul tuleks eelistada mänguasju, mida sinu laps tegelikult näeb, mitte maagilisest kuningriigist pärit draakonit või ükssarvikut.
 • Vali mänguasjad, mis õpetavad lastele korraga ühte oskust. Montessori meetodi kohaselt aitavad seda tüüpi mänguasjad väikelastel õppida, kuidas tegevusi õigesti sooritada.
 • Montessori mängud peaksid vastama lapse suurusele ja täitma funktsiooni. Näiteks väikese puuharja valimine võib aidata noorel omandada üliolulise oskuse: ruumi koristada.

Kust osta häid montessori mänguasjad?

Montessori sisustusele mõeldes võib olla raske leida ühtset kohta kõigi oma ostuvajaduste jaoks. Aga võimalus tellida kõike vajalikku ühest allikast on ikka mugav ja meie puhul saab selleks allikaks Rume.ee veebipood.

Nii nagu kvaliteetses montessori mööblis, on ka Rume e-poes kõik vajalik oma väikelapse toa kujundamiseks montessori meetodil. Rume.ee e-poest leiad hõlpsalt oma lapsele sobivad montessori mänguasjad, sealhulgas puidust mänguasjad ja montessori beebi mänguasjad.

Lõpuks, ükskõik milliseid mänguasju otsustad oma lapsele osta, pane alati tema huvid esikohale.

Kui rääkida oma imikule ja väikelapsele mõeldud mänguasjadest, siis mõtle Montessori “vähem on rohkem” lähenemisele: vähem kvaliteetsemaid mänguasju, millest igaühel on oma eesmärk ja mis on loodud suures osas looduslikest materjalidest. Segadus võib väikesi lapsi hirmutada ja uuringud näitavad, et lapsed mängivad vähemate esemetega kauem ja rahuldustpakkuvamalt. Leia kingitused lastele lihtsalt ja mugavalt Rume e-poest!

Natuke montessori mööblist

Sama oluline on valida õige montessori mööbel oma lapse tuppa (Rume.ee aitab sind selles). Montessori mööbel on täiskasvanute mööbli vähendatud versioon. Peale suuruse ei erista Montessori mööblit täiskasvanute mööblist miski. Hea kodukujunduses peaks esirinnas alati olema lastetoa sisustus.

Montessori mööbel erineb poodides pakutavast tavapärasest lastemööblist selle poolest, et sellel puuduvad erksad värvid ja koomiksi kujud, mis võivad laste tähelepanu häirida. Samuti on kõik laste jaoks kättesaadav ja temale sobival kõrgusel.

Lapse suuruses mööbel pakub mitmeid muid eeliseid, sealhulgas suurem iseseisvus ja iseseisev mõtlemine.

Nende eeliste hulgas on:

 • paranenud motoorne võime koos parema kehahoiakuga (hea montessori tool)
 • suurepärane peenmotoorika
 • isemajandamine (hea montessori raamaturiiul või hoiukarp)
 • enesekindlus
 • loovus 
 • leidlikkus.