Londoni pilvelõhkuja „sulatas” lähedusse pargitud Jaguari

Londoni pilvelõhkujaLondoni pilvelõhkuja peegeldab päikesevalgust niivõrd intensiivsel tasemel, et sulatas hoone lähedale pargitud auto peeglid, paneelid ja isegi automargi tähise. Torni, mis kannab raadiosaatja kuju meenutamise tõttu „Walkie-Talkie” hüüdnime, süüdistatakse lähedusse pargitud Jaguari kahjustamises.

Autoomanik Martin Lindsay sõnul parkis mees enda auto hoone vastu tunniks ajaks. Naastes leidis ta, et auto välised peeglid, paneelid ja Jaguari märk olid „ära sulanud”. „Sa ei suuda uskuda, et midagi sellist võiks juhtuda,” märkis mees. “Nad peavad selle vastu midagi tegema.”

Hoone kuju toimib objektiivina, mis peegeldab aastas kahe-kolmenädalase perioodi jooksul vähemalt kaks tundi intensiivset päikesevalgust päevas. Pärast juhtunut tegelevad arendajad pikaajaliste lahenduste hindamisega. “Me ei räägi suurtest ehitustöödest,” rääkis allikas. „Võimaluste hulka kuulub akendele kile lisamine, et häirida nende objektiivina toimimist.”

Hoone arhitekt on Uruguais sündinud Rafael Vinoly. Tegemist ei ole esimese korraga, kui Vinoly ehitist on seostatud intensiivse päikesevalguse peegeldamisega. Vdara hotell Las Vegases peegeldas väidetavalt niivõrd tugevat päikesevalgust, et tekitas inimestel lausa päikesepõletuse.

Allikas: Huffington Post

Foto: http://www.needofficespace.com/servicedoffice-blog/wp-content/uploads/2010/05/walkie-talkie.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply