Püramiidide tippu planeeriti ehitada lõbustuspark

Püramiidide tippu planeeriti ehitada lõbustusparkOled ehk vahel mõelnud, kuidas saaks parema ülevaate Egiptuses asuvatest Giza püramiididest? Kui jah, siis ei ole sa üksi. 1931. aastal esitas keegi just sellise küsimuse, mille vastusena oleks tulnud disainida hõlbus meetod, millega saaks hea ja ulatusliku ülevaate tervest püramiidist.

1931. aastal illustreeris Art Williamson mehhanismi, kus kolm bussi-taolist sõidukit keerleksid suure mootori võimsusel ümber püramiidi. Mootor ning selle eriskummalise sõiduki tugisammas asuksid püramiidi tipus. Selleks, et inimesed pääseksid spetsiaalsetesse „vaateplatvormidesse”, tulnuks neil ronida mööda püramiidi külge üles, misjärel võis alata peadpööritav ja ohtlik, kuid kindlasti imelise vaatega lõbusõit.

Miks selline hullupöörane idee teoks ei saanud? Pole täpselt teada, kuid arvatakse, et Egiptuse valitsusele säärane lahendus ei meeldinud. Pildi härgi hinnates on see ka mõistlik, et selline idee kunagi teoks ei saanud. Las sellised lõbusõidud jääda maailma meelelahutuspealinna Las Vegasesse.

Allikas: Gizmodo

Foto: http://img.gawkerassets.com/img/18z4jgd3s99lsjpg/ku-bigpic.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply