Süürias moodustatakse „inimkilpe”, et takistada USA rünnakut

Süürias moodustatakse „inimkilpe”Süürias toimuv on võtnud uue kursi. Pealinna Damaskuse lähedal on inimesed kogunenud ümber sõjaväeinstallatsioonide, et takistada USA rünnakut Süüriale. Tahes-tahtmata meenutab ettevõtmine ka Balti riikide kahekümne nelja aasta tagust „inimketti”.

Süüria aktivistid on võtnud kaasa telgid ning kogunenud Damaskuse lähedal asuvate sõjaväehoonete ümbrusesse. Meeleavaldajate sõnul proovivad nad sellise aktsiooniga kas või veidikenegi Obama administratsiooni meelt muuta, et mitte korraldada limiteeritud rünnakut Süüria valitsuse vastu väidetava keemiarelvade kasutamise eest.

„Protestijad on kogunenud sõjaväehoonete ümbrusesse ning hoiavad käes USA-vastaste sõnumitega silte”, teavitas RT. „Oleme siin, et väljendada enda lojaalsust riigile ajal, mil Ameerika ähvardab rünnakutega. Me ei taha, et nad teeksid sama, mis Iraagis”, ütles üks protestijatest.

Kohalike õnneks keeldus Briti parlamendi alamkoda sõjalisest sekkumisest Süüriasse, kuna puuduvad piisavad tõendid keemiarelvade kasutamise kohta. Ka USA sõjavägi ning paavst Franciscus on kahtleval seisukohal. See-eest on Obama admistratsioon kindlal meelel, et Süüria president Bashar al-Assadi režiim on enda rahva vastu keemiarelvi kasutanud.

Allikas: Infowars, RT

Foto: http://static.infowars.com/bindnfocom/2013/09/strikeprotest3.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply