Lootus noortele koduostjatele!

Tänapäeva noorte elluastujate sõnavõtte järgides jääb kajama info, et vaid murdosal on võimalik iseseisvalt korter või maja soetada. Tõesti, võimalik on raha säästa ja seejärel kinnisvaraturule ostlema minna, ent reaalsus on see, et täismahus korteri või maja väljaostmiseks raha säästmine võib aega võtta aastakümneid. Seega on enamjaolt oma kodu ostmiseks vajalik kas pärandus vanematelt või siis laenuraha.

Laenurahast rääkides on ühes levinuimaks laenuvariandis kinnisvara laen. See jaguneb suures plaanis kaheks. Esmalt võib tegu olla laenuga, mis on mõeldud kinnisvara soetamiseks, kuid isegi siis on vaja mingit omakapitali. Teiseks aga laenuga, mis on võetud kinnisvara tagatisel, mis nõuab kinnisvara olemasolu.

Aga kui pole raha, et osta kinnisvara, siis kuidas saab olla kinnisvara, et kasutada kinnisvara tagatisel antavat laenu? Siin on nüüd tõesti hetk, kus huvitatuile ei saa appi tulla, kuid saab neid toetada variantide leidmisel.

Kõige lähemal võivad tõesti asuda vanemad, kellel on ehk olemas juba kinnisvara. Ei ole vaja muretseda, kui kinnisvara on juba mõne laenu tagatiseks. Tuleb leida lihtsalt firma, kes on valmis võtma tagatiseks ka kinnisvara, mis on juba laenuga seotud. Eestis on selliseks firmaks näiteks Hüpoteeklaen.

Möödas on aeg, kust laenuvõtmine tähendas üksnes eri pankade poole pöördumist. Ja kui tuligi mõte ja võimalus laenata mõnelt muult asutuselt, siis piisas, et olla edaspidigi kahtlane klient. Eestis on tekkinud mitmeid erinevaid usaldusväärseid firmasid, mis tegelevad laenuandmisega, kuid samas pole pangaasutused. Tihtipeale pakuvad need rohkem paindlikkust ja erinevamaid võimalusi.

Omaosaluse katmiseks

Kinnisvara tagatisel laenuandmine on paljude jaoks mõistetav kui kinnisvara ostmine ning sama kinnisvara laenu tagatiseks pakkumine. Aga saab teha ka teisiti. Võimalik on olemasolev kinnisvara panna laenu tagatiseks ning sealt vabaneva raha eest soetada ihaldatud kodu. See võib eriti kasulik olla tõesti neile noortele, kes ootavaid uudseid lahendusi selleks, et omati kord isiklik kodu soetada. Arusaadav, et mitmetel erinevatel põhjustel ei pruugi vanemad tahta pakkuda oma kinnisvara täies mahus tagatiseks või pole see ka võimalik.

Kinnisvara tagatisel võetaval laenul ei ole tingimust, et peab võtma laenuraha kogu kinnisvara väärtuses. Kõige targem on laenata vastavalt enda vajadusele ning mitte rohkem.

Sellest kasvavast trendist võidab laenuvõtja. Kuna pankadele on lisaks tekkinud ka konkureerivad ettevõtted, saab taotleja loota paremaid pakkumisi ning paindlikumaid tingimusi. Ja kui ka endal ei ole piisavalt raha säästetud, siis on ikkagi võimalik alustada oma kinnisvara soetamist.