Lotovõitja, keda otsitakse, ja lotovõitja, kes ei soovinud miljoneid

Lotovõitja, keda otsitakseEnamik lotot mängivatest inimestest tahaksid võita peavõidu. Küll on aga maailmas juhuseid, kus võidupilet kaotatakse või jääb see sootuks realiseerimata. Nii unustas näiteks üks õnnelik ostja enda võidupileti poodi ja teine ei soovinud enam kui kahte miljonit võidetud eurot.

Paljud inimesed ostavad endale poest või kioskist lotopileti lootuses, et ehk on täna võidupäev. Juhul kui sa siis võidad, hoiad seda piletit kui enda kõige kallimat vara. Paraku on ka selliseid õnneseeni, kellele fortuuna naeratabki, kuid nad ei tea, mida võidetud summaga peale hakata või suudavad nad võidupileti enne loosimist ära kaotada.

Käesoleva aasta 30. juunil leiti Coruna linnast Hispaanias lotopilet, mis võitis ligi 6,5 miljonit eurot, kuid mis unustati lotomüügipaika. Leitud pilet anti edasi kohalikele ametivõimudele, kes tegelevad õnneliku omaniku väljaselgitamisega. Kindlasti võib arvata, kuidas pärast sellist uudist paljud soovijad seda piletit enda omaks hakkasid pidama, kuid politseinikud soovivad näha pileti ostu kohta tõestusmaterjali tšeki näol. Sellega üritatakse vältida inimeste pettust pilet õige omaniku asemel endale saada. Mis siis, kui õiget omanikku ei leita? Kui pileti tegelikku omaniku lähiajal ei leita või ei suudeta tema isikut kindlaks teha, läheb pilet koos võidetud summaga sellele ausale leidjale, kes pileti jaoskonda tõi.

Veidi varem, 2007. aastal võitis üks 70-aastane sakslasest härra Hamelnist kohaliku lotoga enam kui 2 miljonit eurot, kuid mees ei soovinud seda summat enda kontole kanda. Vanahärra tahtis, et loteriid korraldav ettevõte summa endale jätaks. Põhjendusena tõi mees välja, et tema jaoks on lotomäng tavaline osa päevast ja kuna tal ei ole lähisugulasi, siis pole tal seda raha ka kellelegi anda. „Mida ma sellises eas sellise rahaga teeksin? Mul pole enam naist ega lapsi, samuti lähisugulasi!” rääkis vanahärra. Küll aga pühendas ta selle võidu enda surnud naise auks, kes oli suur lotomängur. Õnneks panid mehele mõistuse pähe tema kolleegid, kes ütlesid, et tegemist oleks suurima lollusega, kui mees võidetud raha välja ei võtaks ning sellega kas kedagi teist õnnelikuks ei teeks või heategevuseks ei annetaks.

Teadaolevalt loetakse suurimaks võidetud ja välja makstud summaks maailmas USA MegaMillionsi loosimise jackpot’i, mis ulatus 656 miljoni dollarini (pärast maksude mahaarvamist 474 miljonit dollarit). Küll jääb aga USAs pea iga-aastaselt välja maksmata ligikaudu 2-4% võitudest, mille summa on ligikaudu miljon dollarit. Need summad suunatakse tagasi võidufondidesse, mõnel juhul annetatakse ka heategevuseks.

Allikad: www.digitaljournal.com, www.en.wikipedia.com, www.lotterypost.com, www.ctvnews.ca,

Foto: www.myusalottery.com/articles/vse_o_lottery/

Be the first to comment

Leave a Reply