Lõuna-Aafrika kirikuõpetaja kutsub enda koguduse liikmeid üles sööma muru, et olla jumalale lähemal

Lõuna Aafrika ja jumalale lähemalLõuna-Aafrika kristliku koguduse kirikuõpetaja kutsub enda järgijaid üles sööma muru, et olla jumalale lähemal. Sotsiaalmeediasse postitatud fotod on tekitanud elava arutelu, kas õpetaja käitumine ikka on eetiline või mitte.

Erinevatel religioonidel on erinevad tõekspidamised ja traditsioonid. Leidub palju kogudusi ja liikumisi, mille pastor-juht kutsub järgijaid enda veendumusi jäljendama. Lõuna Aafrika kirikuõpetaja omamoodi üleskutse on andnud palju kõneainet küsimusele, kas üks isik ikka tohib öelda, mida teised tegema peaksid.

Lõuna-Aafrika Pretoria põhjaosa kristliku koguduse kirikuõpetaja Lesego Daniel kutsub enda järgijaid üles olema jumalale lähemal. Veidraks teeb üleskutse aga see, et jumalani jõudmiseks peaksid koguduse liikmed muru sööma. Õpetaja vaade on kogunud palju kriitikat, kuid tema koguduse liikmed peavad Danieli hoopis „imemeheks”. Danieli enda sõnul on ta edukalt läbi viinud mitmeid eksortsistlikke rituaale ning hüpnotiseerimise jõul inimesi erinevatest haigustest terveks ravinud. Kriitikatulva alla sattus mees aga pärast fotode, millel inimesed söövad muru, ilmumist sotsiaalmeediasse.

Üks koguduse liikmetest, 21-aastane juuratudeng Rosemary Phetha leiab: „Jah, me sööme muru ja oleme selle üle uhked, sest see näitab, et koos jumala abiga võime hakkama saada kõigega.” Naise sõnul sai ta just tänu Danieli öeldu järgimisele lahti mitu aastat põetud kurguvalust, sest just õpetaja pööras Rosemary „jumala vagaks lambakeseks, kes muru sööb”.

Sarnane seisukoht on ka 27-aastasel Doreen Kgatlel, kes ataki tagajärjel enam kõndida ei saanud. „Pärast seda, kui hakkasin Danieli õpetusel muru sööma, sisenes minusse mingi jõud ning pani mu uuesti kõndima,” nentis naine.

Seega on Lõuna-Aafrika kirikuõpetaja Lesego Danielil nii tuliseid kritiseerijaid kui ka rühm jäägitult ustavaid järgijaid, kes leiavad, et mehe näol on tegemist jumala poolt saadetud jüngriga.

Allikad: News24, Examiner, African Spotlight

Pilt: http://1.bp.blogspot.com/-GGYYC-R2djQ/UtDpPOjcvtI/AAAAAAAAu3M/K_BDB6FS0x8/s400/Untitled.png

Be the first to comment

Leave a Reply