Magneesium on elutähtis mineraal, mille puudus toob kaasa palju ebameeldivaid sümptomeid ja ka kroonilisi haigusi. Eriti tähtis on organismis kaltsiumi ja magneesiumi tasakaal. Liiga vähe magneesiumit ei võimalda luudel kaltsiumit omastada.
Inimene võiks saada 300–400mg magneesiumi päevas, kuid tänapäevase toitumise juures võib see number olla oluliselt väiksem. Tavapärasest rohkem magneesiumi vajavad rasedad ja imetavad naised, kiire kasvu eas lapsed, eakad inimesed ja tippsportlased.
Magneesium on väga oluline mineraalaine sportlase toitumises. Kõrgendatud ainevahetuse ning lihaskoormuse tulemusena eraldub magneesium sportlase organismist kiiremini ning suuremas koguses, kui vähese kehalise aktiivsusega inimestel. Ainevahetuse tõhusus väheneb ning tõusevad hapniku tarbimine ning pulss.
MIKS ON MAGNEESIUM SU KEHALE HEA
1.Annab energiat ja reguleerib keha energiataset
2.Aitab lõõgastuda ja rahustab närve
3.Reguleerib und ja ravib unetust
4.Toetab seedimisprotsessi ja neutraliseerib maohapet
5.Lõdvestab väsinud lihaseid
6.Reguleerib organismis kaltsiumi ja kaaliumi sisaldust
7.Kannab hoolt südame tervise eest
8.Hoiab ära migreeni ja peavalusid
9.Ennetab luude hõrenemist
KUIDAS TUNDA ÄRA MAGNEESIUMIPUUDUS?
Kuidas hinnata, kas kehas on piisavalt magneesiumi? Uuringute kohaselt kannatab 80-90% elanikkonnast magneesiumipuuduse käes. Seega on tõenäosus suur, et peaaegu igaühel on kehas magneesiumi defitsiit. Ühe võimalusena võib pöörduda arsti poole. Arsti tehtavad vereproovid ei pruugi alati täpsed olla, kuna kõigest 1% kehas sisalduvast magneesiumist leidub veres. Küll aga aitab arst küsimustega elustiili ja toitumise kohta jälile saada, kas kehas võib olla tavapärasest madalam magneesiumisisaldus.
MAGNEESIUMI ALLIKAD
Kõige loomulikum viis magneesiumi tarbimiseks on läbi igapäevase toidu. Toidu magneesiumisisaldus oleneb suurel määral sellest, kus on see kasvanud ja millised on olnud kasvutingimused. Rohkelt sisaldavad magneesiumi spinat, kõrvitsaseemned, merevetikad, naturaalne jogurt ja keefiir, mandlid, avokaado, banaan, tume shokolaad, erinevad pähklid jpm.
Levinud viis magneesiumi hankimiseks on teha jalgadele magneesiumkloriidi vanne. Magneesiumirikas vesi imendub läbi naha, levib kudedesse ning imendub läbi kõikide rakkude inimese kehas.
Magneesiumi on võimalik hankida ka looduslikust mineraalveest. Paljud kauplustes saadavaolevad mineraalveed sisaldavad tagasihoidlikus koguses magneesiumis. Siin eristub selgelt Donat Mg allikast tuleva gaasiga rikastatud magneesiumirikas mineraalvesi.
Donat Mg mineraalvesi sisaldab organismile vabalt omastatavat magneesiumi. 1L veepudelis on 1000mg magneesiumi. Vaid ühe klaasitäie Donat Mg vee tarbimine tagab täiskasvanud inimese päevase magneesiumi vajaduse.
Enam kui 100 aastat tagasi pudeldati esimest korda magneesiumirikast DONAT Mg MINERAALVETT, mille läte asub Rogaźka Slatina linnas Sloveenias. Linn on kuulus tervisliku mineraalvee ja spa’de poolest ning esimesed kirjalikud ülestähendused vee kasuliku mõju kohta avaldati juba 1141.a. DONAT Mg on täiesti unikaalne ja asendamatu tänu oma koostisele. Donat Mg annab lisaks magneesiumile organismile juurde mitmeid vajalikke looduslikke mineraalaineid.
Legend räägib, et Rogaźka mineraalvee allikast hakkas iidsetel aegadel vesi voolama hetkel, kui Pegasus astus maapinnale ja pani maakera oma telje ümber keerlema. Vee tervislikud omadused olid meelepärased ka vanakreeka jumalale Apollole, kes on tänapäeval Donat Mg mineraalvee sümboliks. Rohkem kui sajandi vältel on Donat Mg vesi aidanud inimestel püsida tervena ja parandanud enesetunnet.
NATURAALNE MULL
Donat Mg on allikast tuleva loodusliku gaasiga rikastatud mineraalvesi. Tööstuslikku süsihappegaasi lisatud ei ole.
DONAT Mg MAITSE
Donat Mg on rikkaliku mineraalse maitsega vesi. Soolasust ei ole peaegu üldse tunda. Kui mulliga vett ei eelista, siis võib lasta veega täidetud klaasil enne tarbimist paar minutit rahuneda.
Donat Mg magneesiumirikast vett ei ole praktiliselt võimalik üle tarbida, kuid liiga suur doos võib põhjustada kõhtu lahtistava efekti.