Manchesteris aitab inimesi superkangelane

SuperkangelaneOleme kuulnud nii Supermanist, Batmanist, Iron Manist ja teistest superkangelastest, kes koomiksites maailma päästavad. Manchesteris elab aga mees, kes pärast töötuks jäämist ise Manchesteri linna abistavaks kangelaseks hakkas.

Kindlasti võib vahel reaase elu ulmemaailmaga segamini ajada. Tõenäoliselt tunduksid jutud ehtsast Supermanist või Iron Manist pigem absurdina, kuid Inglismaal Manchesteris tegutseb üks tööta jäänud mees just enda poolt välja mõeldud superkangelasena nimega Captain Manchester.
 Keegi ei tea täpselt, kes selle nime taga peitub, kuid nii palju on teada, et mees on hetkel töötu ning just seetõttu sisustab ta enda vaba aega teiste abistamisega. Selle asemel, et istuda päev läbi asjatult kodus vaid uut tööd otsides, otsustas mees inspireerituna enda lemmikkangelastest koomiksites ka ise ühiskonda parendavaks kangelaseks hakata. Hetkel on tema Twitteri kontol enam kui 3000 jälgijat.

Kui Batman hoidis enda kaitsva tiiva all Gotham City heaolu, siis Captain Manchesteri eesmärgiks on puhas ja hea Manchester. Seega üritab uus kangelane aidata inimesi mitmel erineval moel. Abistamiseks paneb mees endale selga ka spetsiaalselt disainitud kostüümi nagu koomiksikangelastel ikka kombeks. Captain Manchester aitab vanadel inimestel suuri kandameid koju viia, maksab moottorratturite-rollerite trahve, korjab tänavalt prügi, pakub inimestele vihmavarju, jagab loteriipileteid jne. Igast toimuvast üritusest teeb ta pilte ning postitab need hiljem Twitterisse üles. Lisaks jätab ta endast maha visiitkaardi näol asjaosalistele väikese meeldetuletuse, mille peal on kujutatud tema nägu ning all kiri „Friendly, local do-gooder” (eesti keeles sõbralik kohalik heategija).

Capten Manchesteri sõnul on tema abi kohta kahetiseid hinnanguid – mõned ei oska seisukohta võtta ja imestavad, kas see on nali või tegelikkus, teised jällegi naeravad ja peavad seda lahedaks ning tervitavad tema aktsioone.

„Ma ei tea, kas Capten Manchester tegutseb ka aasta pärast või mitte, kuid mulle on alati meeldinud inimesi aidata. Minu sõnum teistele ongi: aidake täna kedagi!” sõnas kangelase taha peituv isik. Twitteris on tema kohta isegi kirjutatud: „On meeldiv kuulda, et see kangelane, selle asemel et korteritest asju välja viia, aitab neid elanikel hoopiski üles tuppa tassida!” Kindlasti on antud aktsioon leidnud ka nii suure kõlapinna, et see töötu mehena esinev superkangelane endale ka reaalses elus töö leiab.

Allikad: www.express.co.uk, www.telegraph.co.uk, www.news.uk.msn.com, www.i4u.com

Foto: www.news24s.com/captain-manchester-caped-crusader-performs-good-deeds-losing-job/

Be the first to comment

Leave a Reply