Mees, kes on juba 20 aastat „kääbiku-urus” elanud

Kääbiku urgTolkieni kääbikutest oleme kõik kuulnud, fännid on raamatujoonistustel ja filmides kindlasti näinud ka nende toredaid maasiseseid majakesi. USAs Oregoni osariigis on Dan Price’i nimeline mees just sellises väikeses ühetoalises maa-aluses urus elanud juba viimased 20 aastat.

Enamik meist on kindlasti kuulnud J.R.R. Tolkieni kääbikute seiklustest, olgu siis raamatute või nende põhjal vändatud filmide näol. Joonistuste ja filmi põhjal kujutame kindlasti ette ka elamuid, kus kääbikud elasid. Sarnaseid ehitisi on loodud mimel pool maailmas, kuid üks omapärasemaid lähenemisi on kindlasti meie loo järgmisel kangelasel.

USAs Oregoni osariigis elav Dan Price on endale valmis ehitanud ühetoalise „kääbiku-uru”, mis pole laiem kui 3 meetrit, kõrgus aga vaevalt üle meetri. Seega peab mees elama enda kodus kükitades. Dani meelest on tal kõik eluks vajalik olemas ja enda sõnul elab mees majas mugavalt. Tema ühetoalisest urust leiab raamaturiiuli, kööginurga ja voodikoha. Suhtlemiseks on mehel olemas nii mobiiltelefon kui ka sülearvuti. Miks siis otsustas Dan ikkagi urus elama hakata? 33-aastasena otsustas Dan lahkuda maineka ajalehe fotoajakirjaniku töökohalt, kuna kannatas pideva stressi all. Lisaks sellele oli ta just üle elanud lahutusprotsessi. Kuna ta ei tundnud end enam mugavalt ega hästi, hakkas ta palju aega lugedes veetma. Raamat, mis mehe elu täielikult muutis, kannab nimetust „Payne Hollow” ning see räägib sellest, et õnnelikuks elamiseks on inimesel vaja vaid mõnda hädavajalikku asja.

Praegu maksab mees maja-aluse maa rendi eest igal aastal 100 USA dollarit ning kogu elamise sai ta väidetavalt ehitatud 75 USDga. Sellist elu on mees praeguseks elanud ligi 20 aastat ja ta ütleb, et on nüüdseks hingerahu leidnud. Lisaks toob Price välja ühe peamise põhjuse, miks ta just niimoodi elades õnnelik on. „Ma olen enda aja peremees ning otsustan enda töö üle ise. Üks peamisi põhjusi, mis inimestele stressi ja pingeid tekitab, on üheksast viieni toimuv töö. See muudab paljud inimesed justkui töisteks orjadeks,” nendib mees. Price ise teeb nüüd peamiselt juhutöid ja seda vastavalt enda äranägemisele. Jutu põhjal selgub, et mehel kulub aastas kõige peale kokku mitte rohkem kui 5000 dollarit. Mehe peamisteks huvideks on reisimine, lugemine ja joonistamine. Viimasega tegeleb ta justnimelt enda ülalpidamiseks.

Allikad: www.nbcnews.com, www.nydailynews.com, www.inplainsight.nbcnews.com

Foto: http://www.nbcnews.com/id/53244411/displaymode/1247?beginSlide=1

Be the first to comment

Leave a Reply