Dieet, mis meestele meeldiks: vorstikesed ja õlu

Vorstikesed ja õluDieedid aitavad kaalu langetada, et inimene tunneks end oma kehas paremini. Mis siis, kui kogu dieet koosneks vaid õllest ja vorstikestest? Kas selline dieet annaks selle järgijale soovitud tulemuse?

Dieet on teadupärast ravimeetod, mis peaks aitama kehakaaluga võitlevaid inimesi. Hetkel on maailmas liikvel tuhandeid erinevaid dieete – tuleb lihtsalt valida endale sobivaim ja meeldivaim. Mehed tavaliselt dieetidele erilist tähelepanu ei pööra ning peamiselt jälgitakse toitumist vaid koosmõjus efektiivse treeninguga. Küll aga meeldiks paljudele meestele järgmine paastumise vorm.

USAs Arizona osariigis elav mees nimega Evo Terra leidis endale dieedi, mis väidetavalt toimis laitmatult ning andis lõppkokkuvõttes ka positiivse soovitud tulemuse. Kuu aja vältel toitus Terra vaid õllest ja vorstikestest ning seda ilma mingisuguste lisanditeta. Terra sõnul oli selline toitumine väga lõbus. „Ma saan süüa iga päev erinevaid vorstikesi ja peale juua igat sorti õlut,” nendib Terra. „See oli minu versioon Saksamaal toimuvast iga-aastasest Oktoberfestist!”

Tegelikkuses mees seda dieeti enda algatusel täesti niisama pidama ei hakanud, vaid konsulteeris selleks eelnevalt arstiga. Üllatuslikult otsustas tohter antud idee suhtes anda rohelise tule ning Evo alustaski kuu aega kestva kuuriga. Dieedi põhjal tohtis Evo tarbida päevas mitte rohkem kui 1500 kalorit, temaealise mehe soovituslikuks päevanormiks on ligikaudu 2000-2200 kalorit. Doktor Terry Simpson Arizonast sõnas, et kõiki näitajaid hoitakse põhjaliku kontrolli all, et mees enda maksa ei koormaks. Kui esineks mingisuguseidki kõrvalekaldeid, siis jäetakse asi kohe pooleli. Õnneks ei juhtunud midagi erakorralist ning pärast kuupikkust paastu õlle ja vorstikeste peal tehti analüüsid, mis näitasid, et mehe tervislik seisund on tunduvalt paranenud ja kaal on alanenud. Tema kolesterooli tase alanes kolmandiku võrra ning kehakaal 6,5 kilogrammi. Arstid ja Evo olid antud näitajatega vägagi rahul.

Antud dieedi puhul tuleb aga pidada silmas, et kuna tarbida tuleb peamiselt õlut – Evo puhul viis-kuus õlut päevas –, siis on inimesel paratamatult veres joove. Seetõttu ei saa Evo ise ka autot juhtida ning seepärast on ta palganud endale autojuhi. Tema perekonnas suhtutakse antud dieeti positiivselt ja kaasaelavalt. Igatahes kinnitab mees, et jätkab antud dieedi järgimist, et saada veelgi paremasse vormi. Samuti lubas mees ka teistel huvilistel-soovijatel sarnaste tulemusteni jõuda.

Allikad: www.myfoxphoenix.com, www.brewdietyearone.pressbooks.com, www.just-eat.co.uk, www.kitchendaily.com

Foto: www.mnn.com/sites/default/files/editorial/beer%20and%20sausage%20diet.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply