Mees, kes pole söönud ega joonud enam kui 70 aastat

Söömata meesSöömine on vajalik, et elus püsida. Kuid kas ikkagi on? Indias elav pühamees Prahlad Jani pole väidetavalt söönud ega joonud enam kui 70 aastat.

Inimene ei kujuta enda elu ilma söögita ette. Olgu, mõne päeva saab ehk ilma toiduta ka hakkama, kuid vabatahtlikult ei teeks seda keegi. Tõenäoliselt ei võtaks ükski lugeja ette ka järgmise rekordi ületamist. Nimelt elab Indias mees, kes väidab, et pole söönud ühtki suutäit aastast 1940.

Hindu pühamees Prahlad Jani väidab, et ta sõi ja jõi viimati 73 aastat tagasi ning praeguse hetkeni aitab tal elus püsida jumalanna Amba, kes tema maiset olekut kaitseb. 1970ndatel kolis Prahlad linnast eemale Guajarati lähedal asuva vihmametsa koopasse elama. Sealne päevakava seisnebki igapäevaselt selles, et kell 4 hommikul ärgates hakkab mees kohe mediteerima. Tegelikult peaks nii kaua söömata ja joomata olemine kahtlemata inimesele fataalselt mõjuma, kuid hindu sõnade järgi pole ta end kunagi halvasti tundnud. „Ma ei higista kunagi ega väsi, minu päevad on täis mediteerimist, mida ma võin teha neli, kaheksa, kaksteist tundi või isegi mitu päeva järjest,” sõnas Jani. Tegelikkuses ei suudaks inimene arstide sõnul ilma söögita vastu pidada kauem kui kaks nädalat ja joogita veel vähem.

Ahmedabadis olevas Sterlingi haiglas viidi läbi nädalaid kestnud põhjalikud uuringud, et selgeks teha, kas selline söömata-joomata olek on inimese puhul üldse võimalik ning järeldused olid rabavad. Teaduslik töö viidi läbi eesmärgiga leida mõni niidiots, et kasutada sama metoodikat mõne teise valdkonna inimeste peal, kelle puhul on toitlustamine suhteliselt keerukas, nagu näiteks astronaudid ja sõjaväelased.

Tegelikult on Prahlad Jani ennegi sarnaseid uuringuid läbinud. 2003. aastal läbiviidud uuringu käigus leiti, et mees tõesti ei tarbinud midagi, sest ta oli paigutatud kinnisesse ruumi ning viibis pideva jälgimise all. 15 päeva hiljem viitasid tema tulemused täiesti terve inimese omadele, mingeid kõrvalnähtusid ei esinenud.

Paraku arvab India Tervishoiuministeeriumi esindaja Sanal Edamaruku, et tegemist on ikkagi mingisuguse pettusega ning põhjendab seda järgnevalt: „Ma palusin võimalust meie ministeeriumi sõltumatutel esindajatel viibida antud uuringu juures ning tutvuda ka ruumiga, kuhu inimene paigutatakse, kuid sellest öeldi ära. Absurdne on siis ka väita, et inimene suudab elada 15 päeva ilma söögi ja joogita!” Tema sõnul peaks selliste avaldustega eriti ettevaatlik olema, sest hindu religiooni pooldavad inimesed võivad hakata antud inimese teguviisi järgima ning sellega võivad kaasneda eluohtlikud terviseriskid.

Allikad: www.dailymail.co.uk, www.mirror.co.uk, www.news.com.au, www.techeblog.com

Foto: www.arnoldehret.it/prahlad-jani

 

Be the first to comment

Leave a Reply