Naine ei saanud haiglast abi ning oli sunnitud murul sünnitama

Murul sünnitamineMehhiko ühe kohaliku ajalehe esikaanel ilmunud pilt on esile kutsunud suure arutelu arstiabi kättesaadavuse kohta. Nimelt pidi naine lapse ilmale tooma haigla lähedal pargimurul, kuna ei saanud haiglast kohest abi.

Lapse sünd peaks olema üks elu suursündmusi. Paljud valmistuvad selleks pikalt ette, et lapse sündimine naise jaoks võimalikult kerge oleks. Vähemalt abi ja toetuse poolest. Meditsiiniline olukord pole aga igal pool sama ja osades riikides võib ette tulla täiesti uskumatuid juhtumeid.

Järgmine lugu juhtus Mehhikos ja ega see muidu väga suurt kõlapinda leidnud ei oleks, kui kohalik ajaleht La Razon de Mexico poleks esilehele trükkinud pilti äsja sünnitanud naisest nabanööriga ühendatud murul lebava lapsega. See pilt on tekitanud meedias tohutu furoori mitmes mõttes. Esiteks loomulikult esteetilises võtmes – kas on õige sellist fotot avalikult üldse meedias kujutada, pealegi veel esikaanel? Teiseks tekitab palju kõneainet see, miks ja kuidas selline asi üldse võimalikuks sai.

28-aastase Irma López Aurelio sõnul ootas ta enam kui kaks tundi abi Oaxaca kohalikus haiglas. Kuna tegemist on piirkonna väikese raviasutusega, paluti naisel veidi oodata. Paraku olid naisel tuhud ning ta oli iga hetk sünnitamas. Nii suunduski naine haiglast välja ning kuna ta ei saanud otsekohe abi, sünnitas ta lapse õues. Sünnituskarjete käigus tormasid kohale aga inimesed, kes selle asemel, et enda abi pakkuda, tegid vaevlevast emast ja vastsündinust hoopis fotosid. Mehhiko ajaleht La Razon de Mexico trükkis ühe sellistest piltidest ka enda esikaanel.

Toimunud intsident on tagajalgadele tõstnud Mehhiko Terviseministeeriumi, kes seda juhtumit põhjalikult uurib. Praeguse teabe kohaselt on haigla avalike suhete esindaja andnud teada, et antud olukorras oli tegemist keelebarjäärist tingitud valestimõistmisega, kus rase naine ei saanud aru hispaania keelest. Väidetavalt oli palutud naisel oodata mehega väljaspool kabinette, mis ei tähendanud aga väljas nagu naine sellest olevat aru saanud. Asi seisnes arstide sõnutsi selles, et antud haiglal polnud ootamiseks eesruume. Lisaks olevat arstid mõne aja pärast sünnitajat lähiümbrusesse otsima läinud. Paraku pole see informatsioon tõestust leidnud ning eriti huvitav on siinkohal veel asjaolu, et Mehhikos toimus samal ajal parasjagu tööseisak.

Tänaseks päevaks on väike poiss ja ema läbinud haiglas uuringud ning mõlemad on täie tervise juures. Pisikest ilmakodanikku ootavad kodus veel kaks last ja isa.

Lehes ilmunud pilti saab näha siit.

Allikad: www.medicaldaily.com, www.mirror.co.uk, www.nydailynews.com

Foto: www.taringa.net/posts/info/17215994/Indigena-mazateca-pario-en-el-patio-de-un-hospital.html

Be the first to comment

Leave a Reply