Noor naine taheti Prantsusmaal risti lüüa

Noor naine taheti PrantsusmaalRistilöömine seostub tavaliselt Jeesus Kristuse ja keskajaga ning tänapäeval sellist asja ette ei kujutaks. Ühes Pariisi eeslinnas üritasid neli endist adventisti läbi viia eksortsismi ühe noore neiu peal nii, et ta oleks risti löödud.

Euroopas oli keskajal väga populaarne halbade vaimude ja deemonite temaatika. Paljudes käsiraamatutes kirjutati erinevatest juhtudest, kus kuri vaim oli mõne inimese keha sisse pugenud. Sellistel juhtudel viidi kurjast vaimust vaevatud inimese peal läbi eksortsism ehk vaim aeti inimese seest välja mõne vaimuliku poolt. Kuigi eksortsism eksisteerib ka tänapäeval, on tegemist pigem vähem tõsiseltvõetava teemaga.

Prantsusmaal leidis aset aga vägagi võigas sündmus, kus noor 19-aastane Kameruni päritolu neiu löödi risti ja tema peal üritati läbi viia eksortsistlikku rituaali. Nimelt väidavad neli endist Seitsmenda Päeva Adventistide kiriku liiget – kolm meest ja üks naine –, et noorukese naise sisse oli pugenud Saatan ise ja nende ühiseks missiooniks oli päästa kogu inimkond kurja käest. Eriti ebameeldiv oli asja juures aga see, et neli osalist teipisid ja üritasid naise risti külge naelutada ning hoidsid teda hiljem liikumatult madratsi külge nöörituna seitse päeva. Nelja piinaja hulgas oli ka neiu kunagine kallim Eric Deron, kes oligi antud ettevõtmise ja piinamise initsiaatoriks. Tema sõnul oli väidetavalt tegemist juhtumiga, kus neiu kargas Ericule kallale ning hakkas arusaamatus keeles röökima ja meest kätega peksma. Usklik noormees sai enda sõnul aru, et naise keha on kurjast vaimust vaevatud ning otsustas kolme kaaslasega läbi viia eksortsismi. Tegelikkuses aga leiti, et Eric Deron kannatab psüühilise häire all, väites teistele, et on uue aja prohvet ning tema jumalikuks ülesandeks on päästa maailm kurjusest.

Noor naine leiti Pariisi lõunaosa eeslinna Grigny ühest äbarikust hoonest, kus naine oli märgatavalt kõhnunud, kannatas vedelikupuuduse all ning viibis šokiseisundis. Lisaks oli tema kehal näha jälgi peksmisest ning kätel ja jalalabadel ka naelahaavu ja sinikaid. Ohvri sõnul hoidsid teda elus piinajate poolt antav vesi ja õli. Süüdistatavad eitavad kuritöö motiive täielikult ning viitavad eksortsismirituaali läbiviimisele. Neid süüdistatakse karistusseadustiku alusel inimröövis, piinamises ja barbaarsuses.

Kirik, kuhu süüdistatavad kuulusid, nentisid pressiteates, et mainitud neli piinajat arvati koguduse koosseisust välja juba aastaid tagasi enne kuriteo toimepanemist. Kohtuistung leiab aset selle nädala reedel.

Allikad: www.news.com.au, www.theguardian.com, www.cnn.com

Foto: www.turnbacktogod.com/september-14-triumph-of-the-holy-cross

Be the first to comment

Leave a Reply