Mees sai eksitusena maailma esimeseks triljonäriks

Maailma esimene triljonär

Maailma esimene triljonärTexases kanti ühe mehe pangaarvele juhuslikult üle küllaltki suur summa. Mees ei suutnud alguses ka ise täpselt lugeda, mitu numbrit selles pikas jadas oli, kuid lõpuks sai ta aru, et tegemist on triljonite dollaritega. Paraku oli mees selle summa omanik vaid lühikeseks ajaks.

Kes meist ei tahaks omada nii palju raha, et võiks endale lubada kõike, mida hing ihaldab? Kindlasti on nii mõnigi saanud enda e-posti aadressile rämpsposti, kus mõne Aafrika panga kaudu lubatakse sadu tuhandeid eurosid ja dollareid. Ühe mehega juhtus aga veelgi kummalisem lugu.

Texase osariigis elav Reggie Theus sai ühel päeval pangakonto kohta teatise, milles talle teavitati, et tema pangakontol on 4 000 000 000 000 USA dollarit. Loomulikult ei uskunud mees enda silmi, sest teadaolevalt ei olnud tal enda äridest hoolimata sellist sissetulekut oodata. Paraku oligi tegemist inimliku eksitusega ning kui pank sai teada, et tegemist oli valele kontole tehtud ülekandega, sooritas pank otsekohe tagasikande.

Eelnevalt jõudis härra Theus tõestuseks rahasummast paar pilti teha. „Ma ei suutnud seda nähes enda silmi uskuda! Ma olin väga üllatunud, kui nägin enda arvel nii palju raha! Vaatasin isegi järele, et maailmas pole veel kunagi ühtegi triljonäri olnud.”

Tegelikkuses ei olegi maailmas veel kunagi ühtegi dollaritriljonäri olnud. Kõige lähemale on jõudnud sellele enda varaga vaid Microsofti asutaja Bill Gates. Hetkel loetakse maailma rikkaimaks inimeseks Mehhiko miljardär Carlos Slim Helut, kelle praegust vara hindab majandusajakiri Forbes 73 miljardile USA dollarile.

Õnneks sai Reggie Theus ikkagi aru, et ega rikkus niisama kellegi õuele tule ning jätkab edasi tööd enda toidukohas Texases. Mees tõdes naljatledes, et oleks see summa tal ka reaalselt käes olnud, oleks ta sellega kinni maksnud osa USA riigivõlast ehk ligikaudu 3 triljonit dollarit.

Nüüd on mees aga kohalike hulgas omamoodi kuulsuseks saanud ning teda kutsutakse „Trillion-Dollar-Man’iks” (triljoni dollari mees). Reggie ise aga naerab selle peale ja lisab, et triljon on nüüd tema õnnenumbriks.

Allikad: www.huffingtonpost.com, www.kltv.com, www.msn.now.com

Foto: www.dailymail.co.uk/news/article-2443656/Bank-error-makes-restaurant-manager-worlds-trillionaire-offered-pay-national-debt-glitch-spotted.html

Be the first to comment

Leave a Reply