Millised on kõige suuremad investeeringud uues majas?

Uue kodu soetamine on midagi väga suurt – sul on olemas koht, kus oma kõige kallimatega koos olla ja selleks, et saaksid seal valmistada maitsvaid roogasid, pidada õhtusööke kui ka nautida kaunist vaadet enda aiale, tuleb investeerida kodusisustusse. Milliste investeeringute tuleb arvestada? Uurime kohe järele!

Terrassi sisustamine: terrassimööbel ja väliköök

Eestlased on grillirahvas ja seetõttu armastavad paljud sisustada endale mõnusa terrassi või aianuga, kus aega veeta ning süüa valmistada. Selleks, et sa saaksid luua unistuste terrassi, tuleb valida terrassimööbel, mis lubab sul nautida kõike, mida soovid. Terrassimööbel tuleb valida nii funktsiooni kui ka materjali põhjal. See võib olla valmistatud nii puidust, metallist kui ka plastikust. Igal materjalil on omad eelised, puudused ning hooldusvõtted. Kombineeri omavahel erinevast materjalist terrassimööbel, kui selleks on soovi. Päevitamiseks vali päevitustoolid, söömiseks suur laud koos toolidega. Lugemiseks või jutustamiseks enda sõpradega, vali terrassimööbel, mis on mõnus ja pehme nagu aeda mõeldud diivan. Leia endale sobiv mööbel Kaup24 ja Hansaposti valikust ja sisusta unistuste terrass!

Kõige lõpetuseks ära unusta vajalikku varustust, millega saad suveõhtutel valmistada maitsvaid grillroogasid. Selleks osta sobiv grill ja loo tööpind, kus saad hakkida ja hoiustada toiduained, millest hakkad süüa valmistama

Hämarateks tundideks taga õdus valgus, selleks võid osta kas mõned valgusketid, mida riputada üle terrassi või planeerida spetsiaalne õuevalgustus, mis lubab sul tegutseda ka pimedatel augustikuu õhtutel.

Köögi planeerimine

Köögimööblit on saadaval väga erinevas hinnaklassis, kui sa aga soovid funktsionaalset mööblit, mis mahutab palju tarbeid ja mis on piisavalt suur, et seal oleks mugav süüa valmistada, siis võib ideaalse köögi maksumus olla üpriski suur. Siinkohal tulebki alustada sellest, et mida sa enda köögilt ootad ja mis võimalusi peaks see pakkuma. Kui see kõik on paigas, siis saad uurida, mis selline köök maksma läheb. Köögi planeerimisel tuleb aga arvestada ka köögitehnika kuluga, valgustuse kui ka plaatimise ja paigalduse tasuga. Kui sa soovid, et sinu köögis oleks ka muu mööbel nagu söögilaud ja toolid, siis ka see kulu tuleb kõigele lisaks.

Kapid ja muud hoiustuskohad

Kohe alguses tuleks mõelda läbi kõik garderoobi ja hoiustuspindadega seonduv. Paljud eelistavad sisseehitatud garderoobi lahendusi, kuna need on multifunktsionaalsed ja mahukad. Kui sinagi oled üks neist, peaksid kohe alguses panema paika kohad, kuhu soovid need luua, sest alles pärast seda, saad alustada tubade sisustamisega. Mõtle läbi, kui palju asju tuleb ära paigutada, kui suured asjad on ja kui palju asju võib tulevikus juurde tekkida. Need küsimused aitavad sul hinnata palju panipaikasid ja muud enda uude koju vajad.