Missuguse mööbliga sisustada üürikorterit?

Mööbel üürikorterisse

Kinnisvaraturul on konkurents tihe. Kui korterit soovitakse edukalt välja üürida, siis on vaja mõelda, kuidas teha korter paljude teiste pakkumiste hulgast üürilisele eriti meelepäraseks.

Lihtne moodus huvilistele silma paista, on korteri sisustamine vajaliku mööbliga.

Lühiajalisema üürimise teeb lihtsamaks möbleeritud korter

Soovides teha lepingut nt ühe aasta kaupa, peab arvestama sellega, et korter oleks võimalikult hästi mööbli ja köögitehnikaga sisutatud.

Enamus lühemat aega korteris peatuvaid üürnikke, üliõpilasi või komandeeringus viibivaid töötajaid ei pea otstarbekaks üürikorterisse rahaliselt rohkem panustada. St ei soovi osta mööblit, et aasta pärast seda järgmisesse korterisse kaasa vedada.

Tudengid soovivad samamoodi võimalusel ilma enda mööblita ja väheste isiklike asjadega sisse kolida.

Millega siis sisustada üürikorterit?

Üürikorteris peaks olemas olema kogu vajalik mööbel elamiseks.

Köök on iga kodu süda ja seetõttu peaks see olema sisustatud kõige söögi tegemiseks vajalikuga.
Köögitehnika nagu külmkapp ja pliit peaksid igas korteris olemas olema. Samuti ei saa läbi ilma köögis oleva laua ja toolideta.

Kui korterit tahetakse välja üürida näiteks majutusplatvormi Airbnb kaudu, siis on oluline, et korteris oleks olemas ka toidunõud ning potid-pannid. Sellisel juhul on oluline ka kõikide vooditarvete olemasolu.

Mugavate lisavõimalustena on soovitatav üürikorterisse hankida ka nõudepesumasin, veekeedukann, röster jm.

Vannituba peaks olema varustatud hea peegli ja mõne mahuka sahtliga kapiga, kuhu kõik vannitoatarbed ilusti silma alt ära panna. Paljudel juhtudel on korterites ka pesumasin vannitoas. Pesumasina valikul üürikorterisse on vaja arvestada ennekõike selle kasutamislihtsusega.

Elutoa sisustusesse peaks kuuluma kindlasti nii diivan kui ka sektsioonkapp. Kui on võimalik, siis lisada ka mitme otstarbega laud, mida saab kasutada näiteks töölauana. Veelgi mugavamaks muudab elutoa ka diivanilaua ja telerialuse olemasolu.

Kindlasti peaks heas üürikorteris olema ka üks suur riidekapp või muid kappe, kuhu saab mahutada riideid ja voodipesu.

Kui eelistatakse üürnikeks pigem peresid, siis üldiselt soovivad lastega pered elada korteris võimalikult kaua, ning mitte iga aasta tagant korterit vahetada. Pered eelistavad pigem vähese sisustusega korterit, et oleks võimalik ise oma meele järgi magamistuba ja lastetuba sisustada.  Nende puhul kehtib ütlus less is more.

Tudengite ja üksikute üürnike puhul tasub kindlasti muretseda magamistuppa voodi. Pered ja paarid tahavad pigem ise voodi valida koos endale sobiva madratsiga.

Peaks arvestama ka võimalusega, et kõik, mis on üürikorteris, võib saada aja jooksul kahjustada. Väga kalli hinnaga ja tuntud nimega mööbel ja kodutehnika ei sobi üüripinnale. Odavama otsa või keskklassi tehnika on igati sobilik.

Ka tapeedivahetusega mõnede aastate tagant peaks arvestama, eriti väikeste lastega perede puhul.

Üks kindel soovitus on vältida vaippõrandat – seda on tüütu üürnikul puhastada ja plekke ei saa vaiba pinnalt kergelt eemaldada.

Samuti kuuluvad nii üüri- kui enda korterisse kindlasti head valgustid.

Kas lemmikloomad on lubatud?

Võiks juba eelnevalt välja mõelda, kas lemmikloomad tema üürikorteris on lubatud või ei. Tänapäeval on kodulooma pidamine ka korteris väga levinud.

Kui lubada oma korterisse lemmiklooma, siis peaks arvestama, millist võimalikku kahju võib see korterile tekitada ning kas see on vastuvõetav. Omaniku riskide maandamiseks on välja kujunenud tava küsida üürnikult sel juhul suuremat tagatisraha.

Lemmiklooma lubamine üürikorterisse kindlasti suurendab võimalike üürnike arvu, sest enamus korteriomanikke lemmikloomi oma kodudesse ei luba.

On väga hea, kui on võimalus korterist ära viia mõningaid mööbliesemeid, mida üürnik soovib näiteks isiklike mööbliesemetega asendada. Lisaväärtust võib korterile anda ka parkimiskoha või keldriboksi kasutamise võimalus.

Kuidas teha üürikorterit kodusemaks?

Korteri saab teha kodusemaks sobivat värvi kardinate, vaipade, seinamaalide ja toalilledega.

Kokkuvõtteks võib öelda, et üürikorteri sisustus peaks tegema seal elamise mugavaks alates esimesest päevast.

Millele veel mõelda – missugused üürnikud on oodatud?

Kas üürileandja eelistatab pigem tudengeid, peresid või üksikuid inimesi. Kas on loomad lubatud?

Samuti üüriperiood – kas korterit soovitakse pigem lühemaks ajaks rendile anda või teha aastateks pikaajalise üürilepingu.

Uuele üürnikule tagab rahulolu  üürikorteri mugavus ja selle omaniku mõistlik suhtumine oma üürnikesse. Korteri sisustamine vajab mõningast investeerimist, kuid see töötab üürileandja kasuks.