Naine, kes teeb kõik selleks, et jääda halvatuks

Halvatud naineIga tavaline inimene teeks kõik selle nimel, et olla täiesti terve ja liikuv. Paraku arvab ameeriklanna Chloe Jennings-White aga teisiti. Kuna naine kannatab haruldase BIID-häire all, soovib ta jääda jalgadest halvatuks.

Tervis on kalleim vara, mida iga inimene hoidma peaks. Üks ameeriklanna nii aga ei arva ning soovib lausa halvatud olla. Kui lugu USA meedias avalikuks tuli, tõi see endaga kaasa meeletu kriitikatulva ja palju negatiivset tagasisidet.

58-aastane Utah osariigis elav Chloe-Jennings White on füüsiliselt täiesti terve naine, kuid tema soov on olla jalgadest halvatud, sest sellisel juhul oleks naise arvates tema elu täiuslik. Väidetavalt on ta juba alates 4-aastasest peale soovinud jalgadest liikumatu olla. Naise arvates käitus loodus valesti, et talle liikumisvõimaluse andis. 9-aastaselt üritas ta end igal viisil vigastada, et halvatuks jääda. Lapsena sidus ta enda jalgu kinni, et ei saaks vabalt liikuda ning see mõjus talle alati vabastavalt. Isegi praegu üritab ta suusakuurortides viibides teha eluohtlikke laskumisi, et õnnetuses viga saada ja parapleegikuks ehk jalgadest halvatuks jääda.

Kuna Chloe tahe on enda idee teoks teha, siis on ta otsinud välja ka haigla ja arstid, kes antud operatsiooni läbi viiksid, lõigates läbi tema reienärvid. See läheks naisele kokku maksma 25 000 USA dollarit ning muudaks ta soovi kohaselt jalgadest liikumatuks. Chloe ütleb: „Ma ei jaksa küll praegu nii kallist operatsiooni endale lubada, aga kogun selleks raha. Ma tean, et kui ma selle saaksin, siis ei kahetseks ma tehtut. Ma ei saa ainult aru, miks see inimesi ärritab? See on ju sama nagu transseksuaalne mees laseks enda peenise maha lõigata, et naiseks saada. Ta teab, et ei saa kunagi endiseks tagasi ja on enda valiku ja otsusega rahul.” Chloe’i elukaaslane Danielle Saint-Marie on naise sooviga leppinud ja toetab teda igakülgselt.

Tegelikult on asi veidi keerulisem, sest Chloe-Jennings White kannatab haruldase psühhikahäire BIID ehk Body Integrity Identity Disorder all, mille tõttu ta pidevalt enda vigastamisele mõtleb. Seetõttu liigub naine praegu vabal ajal ringi ratastoolis ning kasutab jalgade sirgesse asendisse fikseerimiseks spetsiaalseid raame. Hälve diagnoositi 2008. aastal ning arsti ideel hakkaski ta pidevalt liikumiseks ratastooli kasutama. BIID puhul on tegemist hälbega, kus inimene pole rahul enda keha normaalse olekuga ning soovib, et tal oleks hoopis mingi puudulikkus. Praeguseks kannatab selle erilise hälbe all ligi 300 inimest.

Allikad: www.sltrib.com, www.huffingtonpost.com, www.mirror.co.uk, www.abcnews.com

Foto: www.wowkeren.com/berita/tampil/00037702.html

Be the first to comment

Leave a Reply