Pittsburghi linna paigaldati ebatavalise kujuga tänavatõkestuspostid

TänavatõkestuspostidPittsburghi eeslinnas on viimastel päevadel palju arutelu tekitanud uuendus tänavapildis, mis tegelikult niivõrd uudne ei olegi. Kõneainet pakub linna tänavapostide mõnevõrd veider kuju.

Iga linn tahab paista kauni ja puhtana – seda nii atraktiivsuse seisukohalt turistidele kui ka meeldiva paigana elamiseks kohalikele. Kindlasti lähtutakse viimasel ajal paljuski disainist, seda näiteks bussiootepaviljonide, valgustuslaternate, pinkide ja mitmete teiste asjade puhul Ameerika Ühendriikides Pittsburghi Scott Townshipi elanikke häirivad aga viimasel ajal linnapildis veidra kujuga tänavapostid.

Antud linnaosa Pittsburghis on viimasel ajal saanud tänu kõnniteed ja sõiduteed eraldavatele postidele väga palju tähelepanu. Milles siis asi? Nimelt meenutavad osad paigaldatud vaiad enda pika varre ja eraldatud ümara ülaotsaga peenist ning linnarahvas on hämmingus, miks selline asi linnapilti üldse valmis lubati ehitada. Hetkel ei ole tänavaposte veel väga palju paigaldatud – osad mõne bussipeatuse ümbrusesse ja mõne ausamba ette –, kuid laias laastus olid terved tänavad nende tõkkepostidega täita plaanitud. Üks linnaesindajatest ütles: „Rahvas naerab nende postide üle ning seda tänavat, kuhu postid paigaldati, on hakatud rahvasuus kutsuma Peenise Teeks (ingl Penis Road).”

Linnaametnik Eileen Meyers nentis, et tema ei näinud enne postide valmistamist mingisuguseid kavandeid ning kui talle oleks neid näidatud, oleks ta soovinud ümara otsa asemel näha lamedat või isegi midagi antiiksammaste laadset. Teine linnaametnik Bill Wells nõustus antud seisukohaga ning sõnas, et lamedakujuline ots oleks parem lahendus igas mõttes, kuid hetkel ei ole teada kui palju postide lamedaks lõikamine maksma läheb. Linna rahanduse eest vastutav Denise Fitzgerald nentis, et linna transpordiamet kooskõlastas vastava projekti ja selle disaini, kuid pärast vastukaja vaadatakse postide võimalik ümberprojekteerimine või täies mahus välja vahetamine veel kord läbi.

Tegelikult valitseb ka linna juhtkonna ja ametnike hulgas postide suhtes vastuolu, sest kui mõned ei näe asjas üldse probleemi, siis teised leiavad, et selline tänavate „kaunistamine” on kohatu ja suisa labane. Mõni ametnik on hoopiski mures, kuidas need postid on paigaldatud parkimisplatside lähedale, sest väidetavalt ei mahu nende tõttu osa autosid parkimiskohale üldse ära. Samas mitte kõik linnaelanikud pole antud postide vastu ja nii mõnedki on väitnud, et inimesed peaksid unustama enda rikutud ettekujutuse ning võtma poste kui kaasaegse disaini väljendust.

Allikad: www.local10.com, www.post-gazette.com, www.philly.com

Foto: www.wgal.com/news/national/penisshaped-pillars-arouse-controversy/-/9360498/22189544/-/umnhpmz/-/index.html

 

Be the first to comment

Leave a Reply