Naine sõitis SMSi kirjutades autoga järve

Naine sõitis järveÜha sagedamini on autoõnnetuste põhjuseks mobiiltelefonide kasutamine. USAs sõitis 25-aastane naine SMSi kirjutades järve.

Maailmas juhtub igapäevaselt palju õnnetusi, mis lõppevad nii õnnelikult kui ka kurvalt. USAs leidis aset üks ülimalt õnnelik õnnetus. Nimelt sõitis 25-aastane Temple Hillsist pärit noor naine Westfieldi järve.

Taolisi õnnetusi on USAs juhtunud varemgi ja paraku on päris paljud neist lõppenud traagiliselt. Kuigi see õnnetus päädis asjaosalise jaoks õnnelikult, on õnnetuse põhjuseks asjaolu, et naine otsustas mõlemad käed rooli tagant ära võtta ja auto juhtimise asemel hakkas ta mobiiltelefonile saabunud sõnumile vastust kirjutama. Naine unustaski ennast kirjutama ning auto sõitis teelt välja, põrgates vastu puud ning keereldes Westfieldi järve.

Õnneks ei juhtunud naisega midagi ning vees suutis ta end autojuhi akna kaudu vabadusse päästa. Kohale saabunud politsei ja kiirabi naisel suuremaid nähtavaid kehalisi vigastusi ei leidnud, kuid sellegipoolest toimetati naine kohalikku haiglasse põhjalikumaks ülevaatuseks.

Naine tunnistas politseiametnikele, et auto kaotas juhitavuse selle tõttu, et ta hakkas rooli taga sõnumile vastama. Kohaliku šerifi sõnade kohaselt on juurdlus veel pooleli, kuid hoolimatuse eest ähvardab noort naist küllaltki kopsakas rahatrahv ja juhiõiguse kaotamine. Lisaks nentis šerif, et USAs on sagenenud liiklusõnnetused, kus üheks oluliseks mõjutavaks teguriks on mobiiltelefonidega tehtavad toimingud – kõned, tekstsõnumid, mängud ja muusika kuulamine.

2009. aastal oli USAs mobiiltelefoniga seotud autoõnnetusi 995, 2011. aastal oli see number kasvanud juba 3092 õnnetuseni. Käesoleva aasta uuring avaldatakse järgmise aasta alguses, kuid juba praegu võib oletada, et see number ületab 5000 hukkunu piiri. Seetõttu on USA politsei välja töötamas spetsiaalset teavitusprogrammi autojuhtidele, et autoroolis mobiiltelefone ei kasutataks.

Allikad: www.businessinsider.com, www.usatoday.com, www.courierpostonline.com, www.lohud.com, www.content.usatoday.com

Foto: www.9and10news.com/story/22656450/car-rolls-into-intermediate-lake

Be the first to comment

Leave a Reply