„Necomimi” – peavõruna kantavad kassikõrvad, mis väljendavad kandja tuju

KassikõrvadJaapanlased on leiutanud kassi kõrvu meenutavad kõrvad, mis väljendavad kandmisel kandja tuju. Kõrvad, mis käivad pähe nagu tavaline peavõru, kuid mille küljes on ajulaineid lugev sensor, peaks tehnoloogia loojate arvates suurendama kandja väljendusrohkust.

Kassi kõrvu meenutava kujuga seade loeb ajulaineid ja väljendab kandja emotsioone juba enne, kui kandja nendest rääkida jõuab. Näiteks kui kõrvade kandja on millelegi keskendunud, siis lähevad kõrvad kikki, kui aga lõdvestunud, siis vajuvad kõrvad pealigi. Kuna aga enam-vähem aimame, mida kasside või koerte kõrvade asend nende tuju kohta ütleb, siis sellise analoogia läbi ongi võimalik aru saada, millist tuju või meeleseisundit kantavad kõrvad inimestel väljendavad.

Mis juhtub, kui näidatakse enda tundeid ilma neid otseselt ja kehaliselt väljendamata? On see huvitav, piinlik või koguni hirmutav? Tehnoloogia loojad väidavad, et alguses võib selliste kõrvade kandmine üpris veider tunduda, kuid nendega harjutakse üsna ruttu ning kandjad pidavat isegi õppima kõrvade liikumise kontrollimist enda ajulainete abil. Kuna tegemist on seadmega, mis annab kehale kindlaid omadusi, kuid mida kehal normaalselt ei ole, siis usuvad seadme loojad, et kõrvad võiksid kergelt saada kandjale sama omaseks kui ülejäänud kehaosad.

Vaata videot siit.

Allikas: http://neurowear.com/projects_detail/necomimi.html#ShopList

Pilt: http://fftech.net/wp-content/uploads/2013/04/Necomimi-Neurowear-JList-cat-ears.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply