Parim õhksoojuspump ja õhk-vesi soojuspump 2018

Parim õhksoojuspump 2018

Õhksoojuspump on mugav kliimaseade, mis hoiab sinu kodu keskkonna- ja rahakotisäästlikult soojana. Kuidas valida parim õhksoojuspump just sinu koju? See on kindlasti küsimus, mis on paljude inimeste peas, kes on soetamas õhksoojuspumpa.

Ühte parimat soojuspumpa on keeruline välja tuua – õhksoojuspumpade tootjad loovad iga aastaga üha paremaid ja säästlikumaid soojuspumpasid. Seda ka kindlasti järgmisel aastal. Õige valik sõltub aga eelkõige sellest, milline on sinu kodu – ruumi planeering, suurus, soojustus, teised kütteallikad jne. Kui aga tuua välja mõned võtmeomadused, siis parim õhksoojuspump 2018 on kindlasti erakordselt energiasäästlik, nutikas ning multifunktsionaalne ning elegantse disainiga. Soodne õhksoojuspump 2018. aastaks on KliimaMarketi laias valikus kindlasti leitav.

Parimad õhksoojuspumbad on kõrge kasuteguriga

Õhksoojuspumba valiku tegemisel alusta kindlasti kasuteguri uurimisega. Kasutegur ehk COP (lühend inglise keeles) näitab, kui palju rohkem soojusenergiat seadeldis toodab võrreldes selleks kuluva energia kogusega. Mida kõrgem on kasutegur, seda parem õhksoojuspump on, sest see kulutab soojusenergia tootmiseks väga vähe energiat. Kokkuvõttes võidab sinu rahakott kui ka loodus.

Parimad õhksoojuspumbad algavad kasuteguriga 4,0 ja küündivad ka ökonoomsemate mudelite puhul lausa üle 5,0.

Kui õhksoojuspumba kasutegur on 5, siis see tähendab seda, et soojuspump toodab viis korda enam soojusenergiat kui ta selleks kulutab.

Õhk-õhk soojuspump või õhk-vesi soojuspump – mida valida?

Õhksoojuspumpasid on kahte liiki: õhk-õhk soojuspump ja õhk-vesi soojuspump. Õhk-õhk soojuspump pumpab välisõhku salvestunud soojust, mille suunab siseruumi selle kütmiseks.

Õhk-vesi soojuspump töötab sarnasel põhimõttel, kuid ei soojenda mitte otse siseruumi õhku, vaid vett.

Parim õhk-vesi soojuspump 2018 on kindlasti inverter tüüpi õhksoojuspump, mis automaatselt reguleerib kompressori pöörete sagedust. Inverter tüüpi parimad õhk-vesi soojuspumbad töötavad ise-enesest efektiivsemalt, kui välitemperatuur on madal ja sisetemperatuur vajab suuremat tõstmist. Samuti ka vastupidises olukorras – kui õues on soe ilm, siis töötab õhksoojuspump väiksemal võimsusel, et mitte üleliia energiat toota.

Õhk-vesi soojuspump sobib suuremate elamispindade kütmiseks, mistõttu sobivad need suurte elumajade, mitmepere hoonete, büroode kütteallikaks.

Eesti kliimas saab ikka õhk-vesi soojuspumpa kasutada põhilise kütteallikana pea aastaringselt – töövahemik on -20 kuni 40 kraadi.

Õhk-õhk soojuspump on säästlik lahendus väiksematesse kodudesse lisakütteseadmeks. Parimad õhk-õhk soojuspumbad on leidnud kasutuse paljudes puuhoonetes ahikütte kõrval. Samuti on need levinud väiksemate kontoripindade kütmiseks.

Parim õhk-õhk soojuspump töötab säästlikult ja hoiab küttekulud madalana. Õhksoojuspumbaga ei ole võimalik soojendada tarbevett nagu õhk-vesi soojuspumpadega. Vaatamata sellel alandab ka õhk-soojuspump energiakulusid kuni 70% ulatuses võrreldes teiste fossiilsete kütteallikatega.

Valides parimat õhksoojuspumpa tuleb eelkõige lähtuda enda kodu või hoone üldisest suurusest, planeeringust jms. Parimad õhksoojuspumbad, nii õhk-õhk kui ka õhk-vesi soojuspumbad, toodavad mitmeid kordi säästlikumalt soojusenergiat kui mõned teised kütteallikad.

Soodsaim ja parim õhksoojuspump 2018 leiad koostöös KliimaMarketi ekspertidega, küsi lisa ja leia parim seade!

Parimate seadmete valiku osas loe täpsemalt, kuidas valida parim õhksoojuspump, maasoojusump, õhk-vesi soojuspump.