Parim voodi – kolm asja, millele valimisel tähelepanu pöörata  

parim voodi

Kolmandik elust on veedetud magades. Pole ime, et pühendame üksjagu aega oma magamistoa disainimisele ning kasutatava mööbli valimisele. Vale voodi, vale madrats ja veel hullem, nende kahe kombinatsioon ei tähenda midagi head ning hakkad üsna pea kulutatud raha kahetsema. Mida on siis vaja silmas pidada, kui sooviks on leida parim voodi?

Voodi välimus on vaid üks näitaja

Kõige lihtsam viis sobivaima variandi leidmiseks on esimesena viia end kurssi kõikide võimalike valikutega. Kui sa ei tea, mis võimalused üldse turul leiduvad, siis kuidas tead, millise kasuks otsustada? Investeeri aega turul pakutavaga tutvumiseks ning tee informeeritud ja teadlik valik.

Esimese asjana jääb tihtipeale silma just voodiraami disain, värv ja üleüldine välimus. Ning kuigi see on oluline faktor, ei ole see kohe kindlasti kõige olulisem. Välimuse mõttes alusta alusta sellest, et vaatad üle, mis materjale ja värve on magamistoas juba kasutatud. Ideaalis võiks ostetav voodi nendega harmoneeruda, et tulemus ei jääks silmariivav.

Madrats on sama tähtis kui voodi

Kui vähegi võimalik, proovi soetada voodiraam ning madrats korraga. Selliselt on kindel, et madrats kestab võimalikult kaua. Ka juba olemasolev madrats võib toimida, kui see sobib soetatava voodiga. Näiteks klapivad vedrumadratsid väga hästi vedrupõhjaga voodiga, samas kui poroloon- ja vahtmadratsitele on lipp-põhjaga variant parim voodi. Olukorras, kus uue madratsi soetamine pole võimalik, on heaks lahenduseks kattemadrats.

Tagasi voodiraamide juurde minnes, neid tuleb õnneks paljudes eri variantides. On olemas kuninglikku välimusega ja detailirikkaid voodeid, ent ka peaaegu märkamatu disainiga minimalistlikke lähenemist. Kontinentaalvoodid on heaks näiteks viimasest. Neil puudub traditsiooniline voodiraam, ehk puudub ka oht põlv vastu voodinurka ära lüüa.

Õige voodi õigesse tuppa

Ei saa mööda ka voodi suurusest ja kuidas see sobib magamistoaga. Parim voodi on suuruses, kus mõlemale poole voodit jääb vähemalt 60 cm jagu ruumi, et liikumine ei oleks takistatud. See tähendab, et väiksemasse ruumi on vaja valida ka väiksem voodi, isegi kui tahaks suuremat. Muidugi saab vaadata, kas õnnestub mujalt lisaruumi saada.

Kui magamistoas on kapp või kummut, tasub kaaluda pesukastiga voodit. See tähendab, et kummuti saab mujale kolida ning selle arvelt magamistuppa rohkem ruumi. Pesukastiga voodid on heaks valikuks ka siis, kui ruum ei ole otseselt probleemiks. See on suurepäraseks kohaks, kuhu panna voodipesu, padjad ja muud varuesemed.

Külalistetuppa ning stuudiokorterisse võib voodi asemel kaaluda diivanvoodi soetamist. Need on muutunud kordades mugavaks ning sobivad nii külalise magamisasemeks kui ka igapäevaseks kasutamiseks. Ja kui magamisase ei ole kasutusel, on see hea istumiskoht.