Põhjala tehas – kummitehasest saab uus Tallinna loomekeskus?

Põhjala tehas

Kompli liinide läheduses on uut elu elama hakanud vana kummitehas Põhjala tehas. Tehase territooriumil toimuvate ürituste kava on järjest täienemas ja oodata on nii mõndagi. Tr.ee keskkond kirjutas artikli Põhjala tehas – kas Kompli uus pärl?, mis tutvustab tehase ajalogu ja kontseptsiooni. Soovitame lugeda. Artikli avaldamise ajast (ainult kuu aega tagasi) on muutunud juba paljugi.

Vanast kummitehasest loomekeskuseks

Põhjala keskust kavandatakse loomekeskuseks, milles on juba toimunud mitu etendus. Selle suve 13. juunil esietendus Komplis Põhjala tehases “Olmeulmad 2”, mis oli järg kaks aastat varem etendunud lavastusele “Olmeulmad”. Etenduse autorid olidArolin Raudva, Age Linkmann, Raho Aadla ja Maarja Tõnisson. Viimati toimus 11.10.2018 “Urbiquity Urban Lab Tallinn exhibition opening” ja lähipäevadel on tulemas 31.10.2018 üritus “Drink and Draw/Joo ja Joonista Halloween´i eri“.

Jaak Juske korraldas suvel ka Põhjala kummitööstuse ajaloomatka, mis algas Kopliranna ja Sirbi tänava nurgal ning viis Põhjala kummitööstuse ja tutvustas lähiümbruse ajalugu. Matka käigus sai külastada ka vanu tehasehooneid. Seega tasub silma peal hoida põhjalatehas.ee ürituste kava.

Põhjala tehas hetkel:

Põhjala tehas 2018

Huvitavaid piirkondasid areneb Tallinnas teisigi. Ülemiste piirkond on kiirelt arenenud üheks Tallinna ihaldatuimaks äripiirkonnaks. Tulevikus on oodata, et sinna tekib üks peamiseid (kui mitte peamine) ühistranspordi sõlmpunkt. Tallinna Moekombinaadi saneerimine toob kindlasti ka piirkonda uue hingamise. Juba praegu on kümnete tuhandete tallinlaste ja üldiselt harjumaalaste igapäeva elu seotud Ülemiste piirkonnaga aga tuleviku transpordisõlmega seoses võib oodata selle numbri oluliselt suurenemist.