Ratastoolis mees kõnnib 20 meetrit, et heategevuseks raha koguda

Ratastoolis meesArstid ütlesid 26-aastasele Nick Carrile, et ta ei saa enam kunagi kõndida, kuid sel nädalal tõestas mees vastupidist. Nick, kes on olnud ratastoolis viimased 23 aastat, kõndis heategevusliku ürituse raames 20 meetrit.

26-aastane Nick Carr tahab koguda raha uue spordikeskuse rajamiseks tema kodulinna Cornwalli Inglismaal. The Centre of Challenge and Inspiration on keskus, mis annab puuetega inimestele võimaluse end nii vaimselt kui ka füüsiliselt treenida.

Pärast aastapikkust treenimist tõusis Carr ratastoolist püsti ja tegi emotsionaalse publiku ees üle kahe dekaadi enda esimesed sammud. „See oli väga raske ja valus, kuid ma teadsin, et paljud inimesed vaatavad mind ja see andis mulle jõudu. See oli suurepärane tunne! Eriti kui ma teadsin, et minu teol on head tagajärjed.”

Carril diagnoositi entsefaliit ehk ajupõletik, kui poiss oli vaid kolmeaastane. Sellest ajast saadik on ta olnud ratastoolis. „Ma tahan raha koguda, sest nii saan aidata endasugustel inimestel paraneda ja panna nad endasse uskuma,” ütles mees enne heategevuslikku ettevõtmist. „Kõndimine tundus minu jaoks võimatu, kuid see ettevõtmine inspireeris mind,” lisas mees.

Carr ühines enda kahe sõbraga 1000 miili pikkusele tuurile, mis algas Šotimaal ja lõppes Cornwallis. Trio kogus üle 11 000 euro. Spordikeskuse rajamine läheb maksma ligikaudu 24 miljonit eurot. Valminuna on seal sukeldumisbassein, kaljuronimissein, tunnel langevarjuhüpeteks ja veesurfamise võimalus – kõik tegevused on loomulikult kohaldatud vastavalt puuetega inimeste vajadustele.

Nick Carr ei ole ainuke inimene, kes enda füüsilist võimekust ületama pidi. Käesoleva aasta kevadel tõusis Portlandi Ülikooli tudeng ratastoolist, et üle lava kõndides enda diplom vastu võtta. Eelmisel aastal õppis invaliidistunud veteran uuesti kõndima pärast seda, kui oli avastanud enda jaoks jooga, mille tulemusel ta kaotas kümne kuuga 64 kilogrammi.

Vaata inspireerivat videot siit.

Allikas: Huffington Post

Foto: http://l.yimg.com/bt/api/res/1.2/4_D9U1iXX7kacKPx1.BOkg–/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NTt3PTYzMA–/http://l.yimg.com/os/publish-images/news/2013-10-16/d4146997-2807-424f-8f4a-7bfc5a99c99d_SWNS_NICK_CARR_01.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply