Tööriistad kodu remondiks – mida ja kuidas valida?

Tööriistad

Ühel hetkel jõuab kätte aeg, kus võib tunduda, et kodu on küll armas ja tore, ent selle sisustus on ajast ja arust ning oleks viimane aeg midagi ette võtta. Üheks variandiks on palgata meistrimehed, kes remondi sinu eest ära teevad, ent teine variant on asi ise ette võtta. Korralike tööriistade ning piisava sihikindlusega suudab igaüks oma kodule uue ilme anda. Enne tööriistade ostmist tasuks endalt küsida: millised remonditööd saan ma ise ära teha ning mida ma selleks vajan?

Vali tööriistad, mida sa ka reaalselt kasutad

Pärast remondiplaani paikapanekut on kindlasti selge, millised tööriistad leiaksid rohkem kasutust ja milliseid kasutaksid sa vaid ehk korra. Kui sa tead, et ees seisab palju puurimist, tasuks kaaluda mugava ja kvaliteetse elektritrelli soetamist. Makita tööriistad on kindel valik ja sa ei astu ühegi ostuga ämbrisse. Vaid korra kasutatavaid tööriistu on targem rentida, sest pärast remondi lõppemist jääksid need suure tõenäosusega niisama seisma. Samal ajal on aga tööriistu, mis leiaksid aastate jooksul korduvalt kasutamist, nii et nende soetamine, algul remondiks ja hiljem vastavalt vajadusele kasutamiseks, tasub kindlasti ära.

Rahakott ei ole aga kellelgi meist kummist. Seega oleks hea idee alustada nende tööriistade soetamisest, mida on vaja nüüd ja kohe. Makita tööriistad pakuvad küll laia valikut, ent kui sa alustad remondiga sügisel, pole mõtet veel suvehooajaks vajalike aiatööriistu korvi panna. Küll jõuab kord ka nende kätte.

Ükski remont ei saa aga näiteks mööda ilma korralike kruvikeerajate või haamri abita. Soovitatav on soetada haamer, mille haamripea küljes olev sõrg lubab naelu ka välja tõmmata, kui sa juhtud naela valesti sisse lööma. Suure mutrivõtmete komplekti ostmise asemel tasuks võib-olla valida reguleeritav ehk tellitav mutrivõti, mis oma olemasolu kindlasti mitmel juhul õigustab. Ja muidugi ei saa ära unustada tange – ideaalne tööriist millegi kinni hoidmiseks, väänamiseks ja keeramiseks.

Tööriistakomplektid igale vajadusele

Tööriistade valikul tuleks arvestada lisaks hinnale ka kasutusmugavuse ja kvaliteediga. Odav trell võib tõesti su rahakotti alguses säästa, ent kui see peab vastu vaid paar-kolm tööpäeva ja selle kasutamine on ebamugav, siis on sul nii või naa vaja uus tööriist soetada. Loe täpsemalt kuidas valida akutrelli Maakodu.ee artiklist.

Raudkindlalt peab igas majapidamises olemas olema tööriistakomplekt. Poes on müügil nii stardikomplektid, kus on pisut üle 50 osa kui ka sellised tööriistakomplektid, mis koosnevad rohkem kui 100 osast. Muidugi võib see alguses pea sassi ajada, kuid oluline on keskenduda sellele, et valituks osutuks tööriistakomplekt, mis suure tõenäosusega ka hiljem kasutust leiab. Enamikes komplektides on olemas ka eespool väljatoodud hädavajalikud tööriistad.

Lisaks inglise keeles lowes.com kokku pannud väga ülevaatliku õpetuse Choosing Power Tools.