Tõukerattad – mitte ainult tänapäevane transpordivahend

tõukeratas

Kuigi elektritõukeratas on suhteliselt uus transpordivahend, millel ei ole meie maal veel isegi kuigi sügavaid juuri, ei ole tõukeratas siiski midagi väga unikaalset ja kindlasti ei ole see XXI sajandi leiutis. Paljud üllatuvad, kui saavad teada, et tõukerattaid toodeti juba ka XX sajandi alguses. Loomulikult ei olnud need sellised, milliseid saame kasutada tänapäeval, seda enam ei olnud need elektrilised, kuid täitsid suurepäraselt enda põhifunktsiooni.

Kõige esimesed tõukerattad loodi veel XX sajandi alguses. Sellel ajal loodi vähemalt mitu erinevat mudelit, kuid kõige populaarsemaks ja sagedamini toodetavaks jäi puidust tõukeratas. Tol ajal sõitsid tõukeratastega riigiteenistujad, seega oli see teatud mõttes prestiiži märgiks.

Tõsi, 1915-ndatel nimetati tõukerattaid autopeedideks ja need vahendid olid mõeldud suurtes linnades kiiremate vahemaade läbimiseks. Seega, ajad muutvad, kuid vajadus olla suurtes linnades paindlik püsib endiselt. Kuigi loodud Ameerikas, levisid tõukerattad suhteliselt kiiresti ka Euroopas.

Loodi nii harilikke autopeede, mis töötasid inimjõu abil, kui ka uuenduslikke, mis töötasid mootoriga. Nende kiirus ulatus kuni 55 km tunnis, seega olid need sama mugavad kui autod. Tõsi on, et sõites suuremal kiirusel oli nende juhtimine tunduvalt keerulisem, seepärast ei sõitnud enamus inimesi kiiremini kui 30 km/h.

Samuti on huvitav see, et autopeedid olid kõige rohkem orienteeritud naistele. Kuna neil aegadel juhtisid vähesed autot, on arusaadav, et sellele loodi alternatiive. Loomulikult olid suhteliselt populaarsed ka jalgrattad, kuid nendega eesmärgi saavutamiseks tuleb kasutada tunduvalt rohkem jõudu, seepärast ei ole midagi üllatavat selles, et rikkamates perekondades olid tõukerattad sama populaarsed.
Aastad möödusid ja muutus suhtumine neisse transpordivahenditesse. Kord tõusid need esile, siis aga muutusid jälle vähem populaarseteks. Kõige tähtsam on, et insenerid püüdsid luua aina uuenduslikumaid, paremaid, millega liikumine oleks mitte ainult lihtne, vaid ka turvaline.

Mida rohkem Te teate, seda suurem on soov soetada asi, mis võib kergendada Teie igapäevaelu. Kõige tähtsam on, et tänapäeval on tõukerattad nii erinevad, et vastavalt enda vajadustele leiate kindlasti kõige sobivama.