USA valitsuselt nõutakse kohtus Osama bin Ladeni

USA valitsus1. mail 2011. aastal tabas USA valitsus viimaks väidetava al-Qaeda juhi Osama bin Ladeni. Kohe pärast mehe tabamist lubas USA president avalikkusele pilte Bin Ladeni surnukehast, mida pole aga tänaseni avalikustatud. Nüüd on valitsusele saadetud petitsioon, mis nõuab kohtus Osama Bin Ladeni tapmise tõestamist.

Petitsiooni autoriks on organisatsioon nimega Judicial Watch, mis on pühendunud korruptsiooni vastu võitlemisele ning hoiab kohtusüsteemi, seadusandlikku kogu ja föderaalset bürokraatiat kontrolli all.

Organisatsiooni juht Tom Fitton teavitas, et kohtuasja tähtsust ei tohiks alahinnata. See määrab, kas president Barack Obama on võimeline ümber kirjutama infovabaduse seadust ning rakendama infosulgu valitsuse sõjaoperatsioonide kohta.

1. mail 2011. aastal tungis Ameerika sõjaväe eriüksus SEAL Team Six väidetavasse Osama bin Ladeni varjupaika ning tapsid mehe. Rünnaku kohta on laialdaselt video- ja pildimaterjali, kuid mitte ühtegi tõendit laiba enda kohta. Kolm kuud pärast operatsiooni tulistati kõik selles osalenud Afganistanis surnuks. Ei ole teada, kas tegemist võis olla CIA poolt lavastatud rünnakuga SEAL Team Sixi vastu tõe varjamiseks.

Allikas: Humans Are Free

Foto: http://www.biography.com/imported/images/Biography/Images/Profiles/B/Osama-bin-Laden-37172-2-raw.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply