Uus-Meremaa naine jooksis ilma magamata järjest 500 kilomeetrit

500 kilomeetrit jooksuUus-Meremaal tegi 47-aastane pikamaajooksja Kim Allan ajalugu, kui jooksis ilma magamata ja peatumata 500 kilomeetrit. Selleks kulus naisel veidi enam kui 86 tundi.

Projekti „Sleepless in Auckland” raames otsustas nelja lapse ema Kim Allan läbida joostes ilma uneta 500 kilomeetrit. Naine alustas jooksmist Uus-Meremaal Aucklandis 19. detsembri hommikul kell 6 ning lõpetas 86 tundi hiljem ehk 22. detsembri õhtul kell 20.35 Uus-Meremaa põhjaosas Waikato regioonis.

Kogu vahemaa üritas naine läbida küll joostes, kuid viimastel tundidel suutis ta veel vaid kõndida. Sellest hoolimata õnnestus Kim Allanil purustada eelmine uneta jooksmise 2005. aastal püstitatud rekord, milleks oli 486 kilomeetrit. Ettevõtmise näol ei olnud naisel tegemist esimese korraga. Antud rekordit on Kim püüdnud purustada varemgi, suutes läbida 370 kilomeetrit.

Valutavatest liigestest ja villis jalgadest hoolimata oli naine saavutatud tulemusest joovastuses ning ei suutnud uskuda, et ta ka tegelikult ettevõtmisega hakkama sai. Üks poolehoidjatest rääkis, et kuigi alguses oli plaan teha rõõmuhõiskeid pärast esimese rekordi (486 km) ületamist, siis sellest loobuti. „Otsustasime olla vaiksed ja ei hakanud talle seda ütlema,” rääkis naisele pöialt hoidnud Michael Rodliffe. „Me ei soovinud talle anda põhjust peatumiseks. Alles siis, kui Kim ületas 500 kilomeetri piiri, tähistasime!”

Pärast läbitud distantsi vaadati naine meedikute poolt üle ning jäeti kodusele taastusperioodile arstide järelevalve alla. Pikamaajooksu eesmärk oli koguda tähelepanu ja raha Uus-Meremaa Seljaaju Fondi heaks. Kim Allan kogus selleks enam kui 7000 dollarit.

Allikad: The New Zealand Herald, TVNZ

Pilthttp://media.outsideonline.com/images/kim-allen-ultra-record_fe.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply