Veenuse Projekt – kohustuslik vaatamine kõigile

Jacque Fresco on öelnud: “Raha peale üles ehitatud materialistlik ühiskond on võlts ühiskond. Meie ühiskond jääb ajalukku kui inimese madalaim arengutase. Meil on teadmised, oskused, tehnoloogia ja suutlikkus luua täiesti uus tsivilisatsioon.”

Võta aega, et vaadata ära 48-minutiline film (eestikeelsete subtiitritega) Jacque Fresco elutöö projektist, mis soovib ühiskonda paremaks muuta. Tegemist on Veenuse Projektiga, mis kutsub inimesi üles kujundama kultuuri selliseks, kus sõjad, vaesus, nälg, võlad ja inimeste asjatu kannatamine ei oleks mitte ainult ärahoitav, vaid ka täiesti vastuvõetamatu.

Ajalugu on näidanud, et praegune süsteem ei toimi – hädaldamine ilma lahendusi pakkumata ei anna midagi. Õnneks on siin maamunal aga inimesi, kes on võtnud enda elutööks olukorra paremaks muutmise. Veenuse Projekti loojad tegelevad nende murede algpõhjustega, millega tegelikult peaksid tegelema ka ametnikud. Nende uurimus on seni olnud tõeliselt hämmastav ja on avalik kõigile internetikasutajatele.

Veenuse Projektist

Probleemide algpõhjus

Püstitatud küsimused puudutavad meid kõiki. Käesolevat videot tuleks jagada ning kõigile näidata, sest ainult inimesed koos suudavad midagi muuta.

Läbikukkunud süsteemid

Praeguseks on järele jäänud väga vähe alternatiive, sest liigume meie enda loodud kokkupõrkekursil. Eilsed lahendused ei ole enam asjakohased. Arvestades keskkonnale tekitatud kahju, oleme kiiresti jõudmas punkti, kust tagasiteed ei ole ja loodus määrab edasise suuna. Kas jätkame vanamoodsate kommete ja mõtteviisidega, seades seeläbi ohtu enda tuleviku, või rakendame jätkusuutlikule ühiskonnale sobivamaid väärtusi, kus on ka rohkem võimalusi ja vabadust.

Keskkonnamõju

Meie ühiskonnas on levinud müüt, et inimeste soodumuse kuritegevusele ja vägivallale määravad tema geenid. Geenid ei kontrolli väärtushinnanguid. Tegelikkuses on inimese käitumise suurim mõjutaja just ümbritsev keskkond. Geneetikal pole vähimatki pistmist äri, ahnuse ega rassiliste eelarvamustega. Iga ühiskonna operantsed süsteemid tulenevad haridusest: raamatud, mida loed; eeskujud, keda järgid; inimesed; keda imetled. Ajul puudub eristamise mehhanism ja seega ei saa aju sulle ka öelda, mis on rohkem või vähem oluline – ainult kogemus saab seda teha. Me ei sünni siia ilma ahnelt, kadedalt, vihaselt ja kitsarinnaliselt. Meie käitumine ja väärtused peegeldavad kultuuri, milles elame.

Keskkonnaprobleemid

Ühiskonna- ja keskkonnaprobleemid jäävad ületamatuteks seni, kuni üksikutel riikidel säilib kontroll enamiku Maa ressursside üle ja inimeste heaolu asemel on eesmärgiks rahaline kasum. Võime muuta enda suhtumist, kuid mängureeglid on siiski ühiskonna poolt loodud. Kuidagi tuleb selles süsteemis hakkama saada, aga samal ajal on vaja läbi teha ka muutus.

Käesolev projekt on huvitav ja selge, kuna selgitab faktiliselt kõiki seisukohti. Tegemist on pika ja mahuka uurimusega, inimese elutööga ja tulevikuvaatega, mille tulemusel saadud informatsioon aitab maailma parendada. Siinkohal on vabameedia.ee võtnud enda missiooniks projekti tutvustamise Eesti rahvale. Sellega arutame lahti ka nädalateema, milleks ongi Veenuse Projekt. Usume, et kõik saavad täna aru, kui absurdne on meie süsteem ning kui sa sellest aru ei saa, siis oled ise selle rahamaailma võõrandunud looja.

Me vajame muutust, sest isegi kui meid juhiksid kõige eetilisemad inimesed, saaksid ressursid ükskord otsa, esineks valetamist, varastamist, petmist ja korruptsiooni. Me ei vaja eetilisi juhte, vaid intelligentset ja kõigi hüvanguks töötavat meetodit Maa ressursside majandamiseks.

Loe Veenuse Projekti kohta lähemalt siit: The Venus Project.

Huvitavat vaatamist!

Be the first to comment

Leave a Reply