Batuut – kuidas valida õige batuut enda koju?

Batuudid Tallinnas

Batuudid on paljude pisikeste ja suurte laste lemmikud – kes ei tahaks õuemõnusid nautida ja rõõmsalt hüpelda batuudil?!
Vale arusaam on aga see, kui arvad, et batuut on lihtsalt mänguasi. Ei, see on hea vahend panna lapsed ja täiskasvanud liikuma ning aktiivset eluviisi armastama. Batuut on kogu perele!
Poodide batuudi valik on suur, kuidas valida õige batuut enda koduaeda?

Batuudid siseruumidesse
Aastaringseks kasutamiseks tasub soetada nö mini batuut, mida saab kasutada ka toas. Need on klassikalistest batuutidest umbes 2-3 korda väiksema läbimõõduga ehk umbes 140 cm diameetriga. Seega on need vaid ühele inimesele korraga.
Lisaks enda kompaktsusele sobib selline väikene batuut ka treenimiseks.
Mini batuut on ideaalne sinu trenniks kui ka laste lõbustamiseks.

Batuut koduaeda
Kui sa otsid batuuti koduaeda, siis on sinu valikuvõimalus veelgi suurem. Välitingimustesse pakutakse enamasti 300-500 cm läbimõõduga batuute. Nii samuti kui varieerub nende läbimõõt, on ka batuute erineva kujuga.
Ümmargune batuut – kõige levinum batuudi liik. Enamasti müüakse ümmargusi batuute koos turvaäärega, mistõttu on need hüppajate jaoks turvatud. Ümarate batuudid on ehitatud nii, et kõrgeimad ja suuremad hüpped on võimalik teostada vaid selle keskel.
Kandiline batuut (ristkülik ja ruut) – põhimõttelt väga sarnane ümmargusele batuudile. Peamine erinevus seisneb selles, et kandilisel batuudil on suurem hüppepind, millel on võimalik vingemaid trikke sooritada. Professionaalsetele hüppajatele soovitatakse ristkülikukujulisi batuute, sest nende hüppepind on suurim võrreldes ümmarguste ja ruudukujuliste batuutidega. Parim kvaliteetsete batuutide valik on Home4yous. Erinevalt paljudest teistest Eesti poodidest, müüb Home4you juba pikaajaliselt samade tootjate batuute ehk varuosasid saab soetada veel aastaid peale batuudi ostmist.

Soetades batuuti, pööra tähelepanu ka järgnevale:

  1. vedrud – mida rohkem ja mida pikemad on batuudi vedrud, seda paremini on võimalik hüpelda. Koduseks kasutamiseks ei ole vaja paljude vedrudega batuute, need on eelkõige professionaalsemaks kasutamiseks,
  2. vastupidav materjal – eelista batuute, mille jalad on terasest ja mille hüppepind on valmistatud ilmastikukindlast materjalist (vaata kas see on niiskuse ja UV kaitsega),
  3. turvaäär ja -võrk – soeta pigem batuut, millel on turvalisust tagavad komponendid kaasas. Kui see pole võimalik, siis saad alati need ka juurde osta. Ära unusta soetamast turvavõrku batuudi ümber. See on eriti oluline, kui batuuti kasutavad lapsed. Ohutus ennekõike!

Batuudi valimine ei ole üldsegi keeruline, kui otsid batuuti harrastamiseks. Professionaalse batuudi ostmiseks on soovitatav pöörduda spetsialistide poole, et parim toode välja valida. Laia lisavarustuse valiku leiab Home4you e-poest https://www.home4you.ee/et/batuudid/ (võrgud, vurvaääred, redelid jpm). Põhjalikum ülevaate Home4you batuutidest teeb Postimehe artikkel “Batuut toob liikumisrõõmu – kuidas tagada turvalisus?”.

Soeta batuut koduaeda või tuppa ja lõbutse hüpates ja mängides koos kogu oma perekonnaga!