Milline on hea hambahari?

hambaravi

Hambahari peab olema patsiendi vajadustele vastav. Faktorid, mida tuleb arvesse võtta on suurus, lihtne kasutada, tõhus hambakatu eemaldamisel, vastupidavus ja hind.

Hea hambahari on tihedate pehmete harjastega (soft) ja lühikese peaga. Hambaharja pea võiks olla pikkusega 30-35 mm, mis võimaldab juurdepääsu ka raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse näiteks purihammaste tagumised küljed.

Kõvemad(hard) ja keskmised(medium) hambaharjad võivad liiga tugeva harjamisega kahjustada igemeid ja hammast kaitsvaid kihte.

Sageli küsitakse endalt just selline küsimus, kas peaks kulutama 10x rohkem raha elektrilise hambaharja peale, kui tavaline peaks ju hambaid samaväärselt puhastama. Kliinilised uuringud on siiski tõestanud, et elektriline hambahari on tavalisest tunduvalt efektiivsem hambakatu eemaldamisel. Lisaks tagab elektriline hambahari vähem ärritust igemel.

Lastele pakub elektriline hambahari ka natukene mängurõõmu ja hõlbustab igapäevased hambapesud kergemini mööda saata.

Teame kõik, kui ebamugavad ja tülikad on probleemid hammastega. Hambaarsti külastamine ei kuulu kindlasti paljude inimeste meelistegevuste hulka. Siiski on korrapärane spetsialisti külastamine eriti oluline, kui soovime läbi elu astuda särava naeratusega. Broneeri endale hambaravi aeg Sakala Hambaravis.